3 Ayda Saç Nasıl Uzatılır?

3 Ayda Saç Nasıl Uzatılır?

3 Ayda Saç Nasıl Uzatılır?

3 Ayda Saç Nasıl Uzatılır, Saçlarınızın uzaması çok zaman alıyorsa, bunu bazı takviyelerle daha hızlı hale getirmeniz mümkündür. Kısa sürede saç uzatmak için öncelikle saçın uzaması için nelerin gerektiğini bilmek ve besleneceği kaynakları iyi bulmak gerekir.

Saçların Kendi Yağını Kullanın

Saç yapısına belki de en iyi gelen ve saçın kısa sürede uzamasını sağlayan etkenlerden biri kendi yağıdır. Cilt yapısına göre de değişmekle beraber yağlı bölüm bir hafta kadar saçta kalınca buradan ciddi şekilde beslenir. Yani normalde 2-3 günde bir ya da her gün banyo yapıldığı düşünülürse, ayda bir kere 2 hafta bekleyerek saçı yıkamanız önerilir. Yağlı kaldığı sırada tarakla tüm saça yedirmeniz ayrıca önem taşır.

Bakım Yağlarından Takviye Alın

Bazı bakım yağları saçların kısa sürede uzaması için güçlü etki göstermektedir:

  • Hint yağı,
  • Argan yağı,
  • Zeytinyağı,
  • Susam yağı şeklindedir. Bunları aktar veya bazı eczanelerden bulabilirsiniz. Kullanım talimatlarını dikkate almanız önerilir.

Saçı Kısa Sürede Uzatan Diğer Öneriler

Bazı önerilere kulak vererek birkaç ayda fak yaratan şekilde saçlarınızı uzatabilirsiniz.

  • Yumurta akını saça sürdükten sonra streç film kullanarak sarın ve bu şekilde birkaç saat boyunca bekletin. Yumurta akının içindeki güçlü protein saçın beslenmesine katkı sağlar. Bu işlemi zeytin yağı ekleyerek yaptığınızda çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.
  • Günlük 2 litre suyun aksamadan içilmesi, saç kökleri için besleyici diğer etkendir. Her gün düzenli olarak sürdürdüğünüzde hem vücuttaki ödem atılır hem de saçın nem dengesi korunarak uzaması için uygun zemin sağlanmış olur. Saçın kuru olmasının beslenmesi önünde engel yarattığını belirtmek gerekiyor.
  • Saçlarınızı günde iki kere taramak, tahmin ettiğinizden daha iyi sonuçlar verir. Bunun nedeni tarama işlemiyle beraber saç köklerindeki kan akışının hızlanmasıdır. Taramadan önce nemlendirmeye özen gösterin.
  • Aleo vera maskesi kullanımı saçların uzaması için doğal yöntemler arasında diğer etkili yöntemlerdendir. Uygulama öncesinde limon suyu, bal ve aleo vera karışımı krem haline getirilmelidir. Saç uygulanmasının ardından da yarım saat beklendikten sonra durulanır.
  • Saç kremi sadece saç uçlarına uygulanması halinde uzamasında etkilidir. Diplere uygulanması saç köklerine zarar verir ve uzamasını engeller.

Bir önceki yazımız olan Doğal Görünümlü Makyaj Tekniği başlıklı makalemizde doğal makyaj görünümü, Eyeliner sürmek ve kaş boyama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ