Doğal Görünümlü Makyaj Tekniği

Doğal Görünümlü Makyaj Tekniği

Doğal Görünümlü Makyaj Tekniği

Sade tesettür makyajı tercih edenler için bazı önerilere dikkat etmek te yarar var. Öncelikle eşarp kullanımını da göz önünde bulundurmak gerekmekte. Genel olarak solgun görünüm oluşturmamak adına bu kritik bir noktadır.  Diğer yandan bazı ipuçları sayesinde istenen doğal ama bakımlı görünüm kolayca elde edilebilir.

Kaşların Rengini Belirginleştirin

Kendi kaş renginizle aynı ya da bir ton açık rengini kullanarak kaşlarınızın daha belirgin hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Tesettür giyimde yüz ön planda olduğu için bu sayede daha simetrik ve bakımlı bir görünüm elde edilebilir. Ancak kaş boyama işleminde kalemi çok yoğun sürmemeye, eşit dağılıma özen göstermeye çalışın.

Kapatıcı Öncesinde

Doğal bir görünüm kazanmak için öncesinde cildin kendi makyajsız halini olabildiğinde iyi duruma getirmeniz önerilir. Bunun için düzenli olarak temizleyebilir, nemlendirici veya serum gibi ürünlerle rutin bakımlarınızı yapabilir, yüz hareketleriyle kaslarınızı daha aktif hale getirerek canlı renk kazanabilirsiniz. Ancak sivilce gibi nedenlerle makyaj gerektiğinde ten üzerinde ince bir tabaka halinde kullanmanız önerilir. Tabi doğal makyaj görünümü isteyenler için bu geçerli. Yani birkaç kat halinde sürülen kapatıcı ve pudralardan uzak durmanızda yarar var.

Eyeliner Sürme İşlemi

Birçok kadın için zor bir uygulama olan Eyeliner sürmek birkaç deneme sonrasında kolayca yapılabilecektir. Bu işlem öncesinde sürülecek alana kale yardımıyla taslak hazırlayabilirsiniz. Ama bundan da öncesinde bir kâğıda defalarca çalışma yapmanız önerilir. İnce bir çizgi halinde uygulayabilirsiniz. Pratik yapmak tek seferde sürmenizi sağlayacaktır. Leke oluşması durumunda da kulak çöpünden yardım alabilirsiniz.

Far Seçimleri

Far seçimlerinizde doğal görünüm kazanmak için açık tonlarda şeftali rengini kullanabilirsiniz. Göz etrafınızdaki yorgun görünümü yok etmek için kapatıcı ve sonrasında hafif simli bir ürün size kendinizi iyi hissettirecektir.

Doğal Ruj Seçenekleri

Doğal görünümlü tesettür makyajı için kilit noktalardan birisi ruj seçimidir. Açık pembe, şeftali tonları, nüde rujlar ve parlatıcılar her zaman avantaj sağlar.  Dudaklarınızın doğal bir şekilde daha dolgun görünmesi için beyaz kalem kullanarak avantaj sağlayabilirsiniz. Dolgunlaştırma uygulamasından sonra sürülen açık renk rujlar size daha canlı bir görünüm verecektir.

Bir önceki yazımız olan Olgun Kadınlar İçin Cilt Bakim Tüyoları başlıklı makalemizde doğal cilt bakım maskesi, Göz etrafı kırışıklıkları için ve kırışıklık gidermek için hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ