Doğal Olarak Kirpikler Nasıl Uzatılır?

Doğal Olarak Kirpikler Nasıl Uzatılır?

Doğal Olarak Kirpikler Nasıl Uzatılır?

Doğal Olarak Kirpikler Nasıl Uzatılır, Gözlerin daha da güzel ve alımlı olmasını sağlayan kirpikler aynı zamanda koruma etkisi yönünden büyük bir işlevi yerine getirmektedirler. Herkesin farklı kirpik uzunluğu olmakla beraber bunu doğal yollarla iyileştirmek mümkündür. Her ne kadar bilimsel açıdan kanıtlanmış olmasa da pratik olarak elde edilen bilgiler ve geçmişten gelen deneyimlerle bu doğal yöntemlerin işe yaradığı bilinmektedir.

Kirpikleri Uzatma ve Gürleştirme Yolları

Her gün iki kere kirpik fırçası ile kirpiklerinizi tarayın. Bunlar yoksa, temiz bir maskara fırçası da işinizi görecektir.

 • Kirpiklerinizi rutin fırçalarken isteğe göre E vitamini yağı ekleyerek destek verebilirsiniz. Dökülme sorununu ortadan kaldıran E vitamini yağı düzenli olarak uygulandığında daha kalın bir görüntü verilmesini sağlar.
 • Zeytinyağı, kirpikleri besleyen doğal yağlar içinde bir diğerdir. Genelde saçları güçlendirmek için kullanılan bu yağlar, kirpikler için de uzatıcı etki yaratacaktır. Bir pamuk yardımıyla hafifçe uygulayın ve 5 10 dakika beklettikten sonra durulayın. Bu şekilde bir aylık uygulama yapın. İstenen sonuç alınınca durulabilir.
 • Kirpik uzatıcı etkiye sahip bir diğer takviye vazelinlerdir. Yatmadan önce kirpiklere sürün ve sonrasında sabah durulayın. Vazelin E vitamini yoksa da fırça ile onun yerine uygulanabilir.
 • Kirpik kıvırıcıların ve rimellerin verdiği zararı en aza indirgemek için günlük besinlerinizde B, D, E vitaminleri içeren gıdalar alın.
 • Beslenmenin kirpiklere etkisini balık ve protein açısından zengin diğer besinlerden elde edebilirsiniz.
 • Yeşil çay, pamukla kirpiklerin üzerine sürüldüğünde uzamasına etki edecektir.

Kirpik Bakımı Önerileri

Bazı önerilere dikkat ederek kirpik bakımı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu uyarılardan bazıları şu şekildedir:

 • Makyaj temizleme konusunda hassasiyet göstermeniz önerilir. Kirpiklere baskı yapmamak için yağlı temizleyicilerden yararlanabilirsiniz.
 • Hafta içinde birkaç kere badem yağı ya da kakao yağı ile kirpiklerinize bakım yapmanız halinde kirpikleriniz hacim kazanır. Bunu rutin yapmanız kritik öneme sahiptir.
 • Kirpiklerde uygulanacak yağların kimyasal madde içermemesine özen gösteriniz.
 • Kirpik bakımı, tıpkı saç bakımına benzer. Sadece daha ufak hali gibi düşünülebilir. Bakım yaparken gereken hassasiyeti gösteriniz.
 • Rimel kullanımında ucuz kozmetiklerden kaçınmanız önerilir.

Bir önceki yazımız olan Makyajsız da Güzel Görünmenin Tüyoları başlıklı makalemizde doğal cilt maskeleri, Doğal yollarla güzelleşmek ve kırışıklık gidericiler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ