Ev İşlerinizi Kolaylaştıracak Pratik Öneriler

Ev İşlerinizi Kolaylaştıracak Pratik Öneriler

Ev İşlerinizi Kolaylaştıracak Pratik Öneriler ile karşınızdayız.Basit ama etkili olan bu yöntemlerle evinizdeki yapacağınız işlerde hem vakitten hemde iş yükünden tasarruf sağlayacaksınız.

Evde mobilya cilalamak:

Evde mobilya cilası yapmak istemediğiniz bölgelere vazelin sürün. Cila bu bölgelere taşsa bile biraz bekleyin daha sonra bez yardımı ile silin.

Boya:

Evde boya yapacağınız zaman bir önceki boyamadan kalmış donmuş boya fırçası için kaynatılmış sirkeli suda bekletin. Bu yöntem ile sertleşmiş fırçaları yumuşatabilirsiniz.

Ev İşlerinizi Kolaylaştıracak Pratik Öneriler

Zor kapanan kapı ve çekmeceler:

Kapı ve çekmecelerin kapanması zorlaştığı zaman kapı ve çekmecelerin sıkıştığı yerlere vazelin sürebilirsiniz.

Yumurta haşlama suyu:

Yumurta vitamin bakımından zengindir. Yumurta haşladığınız suyu soğutun. Bu su ile çiçeklerinizi sulayın. Çiçek bakımında yumurta suyu çok faydalıdır.

Formu bozulmuş halılar:

Ev eşyaları halıları zaman zaman ezer ve halıda izler oluşturur. Islak bir bez ve ütü yardımı ile o bölgelere ütü yapın. Ütünün sıcaklığına dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Allah İnancını Çocuğunuza Böyle Anlatın! başlıklı makalemizde Allah sevgisi nasıl kazandırılır, çocuk terbiyesi ve Çocuklara Allah Nasıl Anlatılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ