Göbek Yağını Eritmenin En İyi Yolu

Göbek Yağını Eritmenin En İyi Yolu

Göbek Yağları Nasıl Erir? konusuyla tekrar sizlerleyiz…Sağlıklı ve fit bir vücut hepimizin isteğidir. Ama herkes bu isteğe her zaman kavuşamaz. Yaşın ilerlemesiyle beraber hanımların hamileliklerine bağlı olarak, erkeklerin de özellikle fazla yemek ve hareketsizlik nedeniyle göbek bölgesinde aşırı yağlanma meydana gelir. Peki,  ‘fazla kilolar nasıl verilir?‘, ‘göbek yağları nasıl erir?‘, ‘göbek yağlarını eriten hareketler nelerdir?‘ 

Göbek Nasıl Erir?

İşe beslenme alışkanlıklarını değiştirerek başlamak gerekiyor. Göbek bölgesindeki yağlanmanın temel sebebi şekerdir. Şeker içeren içeceklerden (asitli içecekler, meyve suları, meyveli sodalar vs) uzaklaşmak gerekiyor. Ağza tat veren ve vazgeçilemeyen çikolatalar, şekerler de masum yiyecekler değildir. Tabi şekerin arkadaşı olan unlu gıdalar da göbeğinizin yağlanmasına yardımcıdır.

Göbek eritme

Göbek eritme

Özellikle akşamları belli saatlerden sonra yemek yenirse sabaha şişkin bir göbekle uyanırsınız. Akşamları meyve yemekten bir şey olmaz deyip de kocaman bir meyve tabağını mideye indirirseniz yine göbekli bir yaşama merhaba dersiniz. Meyve içeriği itibariyle oldukça şekerlidir ve karışık meyve yemektense meyveleri birer porsiyon olarak arada tüketmek lazımdır.

Göbek eritme

Göbek eritme

Göbek Yağlarını Eriten Hareketler

Yemenize dikkat eder, çeşitli hareketleri de yaparsanız göbekten kurtulursunuz. Oturduğunuz yerde bile hareket edebilirsiniz. Otururken göbeğinizi içinize çekerek oturun ki göbek kaslarınız bu şekilde kuvvetlenir.

Klasik mekik hareketi de göbek yağının baş düşmanıdır. Tam mekik yapamıyorsanız yarım mekik yapabilirsiniz. Özellikle bu harekete devam ederseniz dümdüz bir karına sahip olursunuz.

Düzenli yürüyüşle yine göbek kaslarınız kuvvetlenir.

Ayakta iken dizlerinizi hafif bükerek oturur gibi yapın yine kaslarınız kuvvetlenecektir.

Göbek sorunu maalesef sadece görüntü kirliliğine sebep değildir. Göbek bölgesindeki yağlanma kalp sağlığını da etkiler ve kalp krizinin sebebi olabilir. Sağlıklı bir yaşam adına bu hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Soda Ayran ve Limon Kürü İle Etkili Zayıflama başlıklı makalemizde Soda Ayran, Soda ayran limon ile zayıflama ve Soda Ayran ve Limon Kürü hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ