İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri, Saç tiplerinin kendi içinde ayrı özellikleri vardır. Bu ayrılık beraberinde bakımı da farklılaştıracaktır. En zor saç tipi olan ince telli saçlarda bakım konusu da ayrıca bir önem kazanır. Çünkü daha hassas yapıdaki ince tellerin kopması ve yıpranması daha kolaydır. Kırılmaya ve cansız görünüme müsait olan bu saçların düzenli oalrak beslenmesi gerekir.

Bakım Ürünleri Doğru Seçilmeli

Saç yapısının daha güçlü kalması için ince telli saçları olanların bakım ürünlerini kendi saç tiplerine göre seçimleri önerilir. Ayrıca şampuan ya da saç kremlerinin çok sık kullanılmaması önerilir.  Bunun nedeni kimyasalların saç. Köklerine zarar verme potansiyelinin daha fazla olmasıdır.  Tabi bu noktada kaynar suyla yıkamanın zararlarına da değinmek gerekiyor. Sıcak su saç köklerine ciddi oranda zarar verebildiği için, diğer bir ifadeyle nem dengesini bozduğu için, ince telli saçları olanların uzak durması gereken bir durumdur. Sabun kullanmamanız da önemli bir noktadır. Asit oranı yüksek olduğundan nem dengesini bozar.

Boya Kullanıyorsanız

Beyazlar ya da istediğiniz rengi oluşturmak için boya kullanıyorsanız, bunu daha uzun aralıklarla yağmaya çalışmanız önerilir. Kimyasallar, ince telli saçlara diğer saç tiplerine olandan daha fazla zarar verir. Olabildiğince organik boyalara yönlenmeniz tavsiye edilir. Bunun yanında doğal bakım uygulamalarını da ihmal etmeyin. İnce telli saçlar için doğal bakım önerileri canlı bir görünüm elde etmenizde yararlı olacaktır. Besleyici Argan yağı, zeytin yağı gibi seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Tarak Kullanımı ve Şekillendirme

İnce tellilerin saç bakımında tarak kullanımı önemli yere sahiptir. Bunun nedeni, yanlış tarağın saça verdiği zarar ile doğrudan alakası vardır. Kıvırcık ve ince telli saçlarınız varsa geniş aralıklı tarak kullanmanız önerilir. Ayrıca toplama sırasında çok sıkı olmamasın özen göstermeli ve topuz gibi saçları yolan sıkı modellerden kaçınmanız gerekir.

İnce Telli Saçları İçin Bakım Kürü

Doğal yollardan güç veren ince telli saçları için bakım kürü daha iyi bir görünüm için katkı sağlar:

Badem yağını avokado suyu ile karıştırarak saça uygulayın. Her birinden birer kaşık olması yeterlidir. Yarım saat kadar bekledikten sonra şampuanla iyice temizleyin. Badem yağının saç diplerine işlemesi güç verir.

Bir önceki yazımız olan Evde Saç Nasıl Boyanır? başlıklı makalemizde evde saç boyama, evde saç boyama nasıl yapılır ve Saç boyama evde hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ