Kapalı Gelin Başı Modelleri

Kapalı Gelin Başı Modelleri

Kapalı Gelin Başı Modelleri

Kapalı Gelin Başı Modelleri, Gelin başı kadınların en önem verdiği kullanım biçimlerinden biridir. Bunun nedeni hayatlarında önemli bir değişiklik olacağı zaman gecenin en güzeli olmak istemeleridir. Tesettür gelinler için de birçok farklı gelin başı tasarım örneklerini bulabilirsiniz. Duvakla beraber makyaj ve gelinliğin kalanında bütünlük olması hedeflenir.

Tesettür Gelin Başı Örnekleri

Bu aslında sizin beklentilerinize göre de şekillenebilecek bir örneklendirme biçimidir.  Dantelli gelin başı seven tesettürlü kadınların buna yönelmesi gerekir. İşleme açısından ciddi anlamda bir farklılık görmek mümkündür.Sade kullanım seviyorsanız üzerinde çok küçük ayrıntıların olduğu bir tasarımı da tercih edebilirsiniz.Örtü ve duvak özelliklerinde şayet taş ve gösterişi seviyorsanız bu durumda da ön kısmında taş şeklinde süslemeler olan örnekleri kullanabilirsiniz. Yani işleme ve tül kullanımının çok farklı seçenekleri görülebilir.  Her konuda olduğu gibi gelinlik konusunda da farklı zevkler söz konusudur.

Gelinlik Başı Modelleri Kullanımında Öneriler

Özel gecenizde tesettür gelin başı kullanımı sırasında bazı noktalara dikkat etmeniz önerilir:

  • İşlemi yapan kuaföre ne istediğinizi tam olarak anlatmanız önerilir. Ortaya çıkacak görüntünün ideal sonuç vermesi için öncelikle sizin talepleriniz konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu olmadığında memnun kalmayacağınız durumlar oluşur ve bir modeli zorunlu olarak kullanmak durumunda kalırsınız. Bunu sevip sevmemeniz önemli değildir.
  • Makyaj ve gelin başı özelliklerinin dengeyi ideal biçimde kurması gerekir. Yani taşlı ve son derece gösterişli bir gelin başınız varsa, bu durumda makyajın daha geri planda kalması önerilir.Her şey çok abartılı olduğunda ortaya iyi görüntü çıkmayacaktır.
  • Gelinlikten bağımsız bir gelin başı söz konusu değildir ve hangisinin esas alınacağını hangisinin tamamlayıcı olacağını kendiniz bulmalısınız.
  • Tesettür gelinlik modeliniz şayet çok desenli güllü, kat kat çiçekli vs. ise bu durumda gelin başı sade olmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Sezonda Ön Plana Çıkan Tesettür Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2017 tesettür gelinlik modelleri, fransız danteli ve Tesettür gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ