Makyaj Yapıp Çirkinleşmeyin

Makyaj Yapıp Çirkinleşmeyin

Makyaj Yapıp Çirkinleşmeyin

Makyaj Yapıp Çirkinleşmeyin, Tesettürde makyaj kullanımını tercih eden kadınlardansanız, bazı makyaj hataları ve uygulama sorunlarından da bahsetmek gerekiyor.  Bunun nedeni hem görsel açıdan uyumu sağlamak hem de hatalardan dolayı kendinizi kötü hissetmemenizi sağlayacak öneriler oluşturmaktır.

Makyaj Seçiminde Hatalar

Bazı makyajlar her yerde güzel görünmez. Örneğin kötü bir olay sonrasında destek amaçlı bir yakınınızın evine gidiyorsanız, bu durumda abartılı ve gösterişli bir makyaj yapmak pek de samimi bir görüntü vermez. Bunun anlamı kötü görünmeniz demek de değildir, ancak profesyonel makyaj yaparak gitmek biraz amaca uygunsuzluk gibi durum ortaya çıkarır. Sözgelimi bu gibi durumlarda ya da alternatif olarak günlük basit işlemler yaparken hafif makyaj yapmak önerilir. Tam tersine çok gösterişli bir yere giderken de neredeyse yok gibi makyaj da yapılmaması önerilir. Makyaj kullanmayan tesettürlü kadınları dışarıda tuttuğumuzda özel davetlerde profesyonel tesettür makyajı önerilir.

Renk ve Kullanım Hataları

Renk açısından uyumsuzluk makyajda yapılan hatalar arasında belki de ilk sırayı kaplıyor. Renk uyum sorunlarından kasıt, koyu ve açık renk dengesinin ayarlanmasıdır. Örneğin koyu renk farınız olduğunda ve gösterişli bir göz makyajı söz konusuysa ruj renginin kırmızı, bordo, kahve rengi gibi renkler olmaması gerekir. Parlatıcı, şeftali tonları, açık pembe ya da nüde renkler seçebilirsiniz.  Tam tersine göz makyajı sadeyse ve far yoksa, ruj renginde daha vurgulayıcı tonlar uygulanabilir.  Pembenin koyu tonları, kırımızı tonları vs. ideal olacaktır. Ayrıca kapatıcı kullanımında cildin her bölgesine eşit dağılım önemlidir.   Bir bölgedeki kusuru kapatırken abartıya kaçmamak gerekir. Örneğin burun bölgesinde kemikli yeri renk kullanarak etkisiz hale getirirken cildin diğer bölümlerine göre çok farklı olmaması önerilir.

Kıyafete Göre Makyaj Hataları

Aslında tesettür giyimin kendisi gösterişli makyajı pek sindirmeyen bir yapıdadır. Ancak popüler olanın cazibesi ve anlam karmaşası yaşanması gibi durumlar nedeniyle ilginç sonuçları devamlı görmek mümkün. Sözgelimi makyaj yapan bir tesettürlü kadın düşünürken giyilen kıyafetin gösteriş durumuna göre yeni bir yorum yapılabilir. Gösterişli tesettür makyajı yapmak   kıyafet sporsa, saçma olacaktır. Eğer bir nişana vs. gidiliyorsa da daha özenli ve dikkat çeken makyaj önerilir.

Bir önceki yazımız olan 3 Ayda Saç Nasıl Uzatılır? başlıklı makalemizde Kısa sürede saç uzatmak, saç kökleri için besleyici ve saçın kısa sürede uzamasını sağlayan hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ