Olgun Kadınlar İçin Cilt Bakim Tüyoları

Olgun Kadınlar İçin Cilt Bakim Tüyoları

Olgun Kadınlar İçin Cilt Bakim Tüyoları

Olgun Kadınlar İçin Cilt Bakim Tüyoları, Yaşlanmak engellenemez bir harekettir. Ancak bunun bizi rahatsız eden ve görsel açıdan kendimizi kötü hissetmemize neden olan kısımlarını yavaşlatabiliriz. Kırışıklıklar için bazı önlemler alabilir, beslenme tarzınadikkat ederek, bol su içerek ve elbette spor yaparak deri esnekliğini artırabiliriz. Ciltteki kırışıklıkların kaynağında cildin nem dengesini kaybetmesi, esnek yapısının hasar görmesi, eskiye göre daha geç yenilenmesi gibi nedenlerin de olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu denge ne kadar iyi korunursa kırışıklık oluşmasını azaltmak da o kadar mümkün hale gelecektir. Nem dengesi bozulan bir cilt yapısı her sorun için müsaittir.

Kırışıklıklar İçin Gliserinli Maske Uygulaması

Bazı doğal maskeleri haftalık olarak düzenli şekilde uyguladığınızda yeniden yapılandırmasına katkıda bulunarak cildin daha gergin ve sağlıklı olması durumu elde edilir. Maskeler, ciltteki gözeneklerin beslenmesi, savunmasının iyileşmesi adına kritik öneme sahiptirler. Bu alanda yeteri kadar bakım uygulandığında hedeflenen görüntüye de daha kolay biçimde ulaşılacaktır. Sözgelimi gliserin ve baldan oluşan doğal cilt bakım maskesi ile istenen sonuca kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir çay kaşığı gliserin ve aynı miktarda balı kâsede karıştırmak, boyun ve kırışıklık olan diğer bölgelere sürmektir. Masajla yedirilerek uygulanması gerekir. Bunu isteğe göre daha fazla miktarda hazırlayarak, ufak bir krem kutusunda saklayabilir, düzenli biçimde uygulayabilirsiniz

Çizgiler İçin Egzersiz Önerileri

Bazı uygulamalar sayesinde kırışıklık gidermek için etkili bir çözüm bulmuş olursunuz. Bu uygulamalar şöyle sıralanabilir.

  • Alın için egzersiz, kaşlarınızın üzerine parmakları yerleştirerek yapılan bir harekettir. Aşağıya doğru hafifçe bastırarak ittiğinizde alın bölgesi kırışıklıkları için gerilim sağlayacaktır. Bölgedeki kaslar bu hareketle daha fazla çalışır.
  • Dudak kenarları için, ağzın yan kısmındaki kasları, dudakları sıkar şekilde hareket ettirin. Üst dudak üzerindeki kırışıklıklar için son derece etkilidir.
  • Yorgun gözler için, gözlerinizi sonuna kadar açın ve bu şekilde bir süre bekleyin. Göz çevresindeki kaslar bu şekilde daha iyi çalışacaktır.
  • Yanaklar için, parmakları yanaklarınızın üzerine koyarak gülümseyin. Kan dolaşımını hızlandıracaktır.
  • Göz etrafı kırışıklıkları için, gözlerinizin kenarına parmaklarınızı yerleştirin ve iyice gerin. Bu şekilde açıp kapama hareketi yapın.

Bir önceki yazımız olan Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı? başlıklı makalemizde boya sonrası bakım önerileri, boyalı saçlar için ve Boyalı saçlar için bakım yağı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ