Olgun Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları

Olgun Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları

Olgun Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları

Olgun Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları, Makyaj yapmanın genel amacı daha iyi bir görünüm vermek, kendimizi iyi hissetmek, sosyal alanda beğenilmek, bakımlı görünmek ya da karşı cinsin ilgisini çekmek gibi nedenlerdir.  Örneğin iş yerinde yapılan makyajın amacı kurumsal olarak iyi izlenim vermektir.  Temizlik ve bakım genelde birlikte düşünülmektedir. Ancak bazen kırışıklık ya da sivilce gibi kişiyi rahatsız eden durumları kapatmak için de makyaja sıkça başvurulur. Sözgelimi tesettür makyajda kırışıklıkları kapatmak için bazı uygulamalara dikkat etmekte yarar vardır. Tabi bu durumun tesettürde makyaj yapmayı seven kadınlar için geçerli olduğunu belirtmek gerek.

Göz Çevresini Kapatmak İçin

Göz etrafındaki deri, cildin en ince bölgelerinden biridir ve mimiklerle beraberi kolayca kırışmaya müsaittir. İlk yaşlılık belirtileri bu bölgede görülür.  İlerleyen yaşa bağlı olarak daha derinleşir ve kalıcı hale gelir. Ancak bu çizgilerin derinliği rutin bakım ve serum desteğinin olup olmamasıyla da alakalı bir durumdur. Düzenli olarak nemlenen ve gözenekleri beslenene cilt yüzeyinde kırışıklık daha az olacaktır. Var olan kırışıklıkları makyajla kapatmak için de kapatıcıdan yardım alarak sorunu geçici olarak çözebilirsiniz. Cilt renginize uyan bir kapatıcıyı göz etrafına yedirerek sürdükten sonra devam edebilirsiniz.

Dudak Çevresindeki Çizgileri Yok Etmek İçin

Dudak çevresi derin çizgilerin meydana geldiği diğer hassas bölgedir. Bu bölgeye makyaj uygularken derinlik derecesine göre değişik renk ve yoğunlukta kapatıcı uygulamanız önerilir. Tabi makyajın yanında rutin dudak çevresi çizgileri için serum bakımı da unutulmamalıdır.  Eğer mümkünse makyaj öncesinde bu temizleyici ve bakım serumlarının kullanımı önerilir.  Son olarak renklerin de çizgiler üzerinde etkili olduğunu belirtmek gerekiyor.  Açık renkler çizgileri daha hafif gösterecektir. Bu nedenle koyu renk ruj yerine açık tonlarda parlatıcı ve pembe- şeftali tonlarında seçim yapmanız önerilir. Ten rengine ne kadar yakın olursa o kadar avantajlı olunur.

Alın Çizgilerini Kapatmak İçin

Bu bölgede yer alan çizgiler diğer yerlere göre daha derinse, tesettür makyaj yaparken ciltteki odak noktasını başka yere vermeniz önerilir. Örneğin dudak bölgesinde çok çizginiz yoksa, göz etrafı sade bir Eyeliner ile belirginleştirilir ve dudaklara odaklanılır. Kırmızı tonları veya parlak koyu pembe renkler olabilir. Aslında makyajın hedefi kusurlu bölgeleri kapatmak ve güzel bölgeleri öne çıkarmaktır.

Bir önceki yazımız olan İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri başlıklı makalemizde İnce telli saçlar için doğal bakım önerileri, ince telli saçlarda bakım ve ince telli saçları için bakım kürü hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ