Tesettür Elbise Modellerinde Çizgiler Konuşuyor

Tesettür Elbise Modellerinde Çizgiler Konuşuyor

Tesettür Elbise Modellerinde Çizgiler  Konuşuyor

Elbiselerinizden geçen her çizgi duruşunuza yenilik katacak. Çizgilerin anlam bulduğu sanat tasarımlarına bayılanlar, şimdi tesettür elbise modelleri ile estetik bir tavır takınıyor. Tablo gibi desenler, en çok elbise ve etek modellerinde kendini gösteriyor. Sanatsal çizgiler genelde karışık ve bir anlam ifade eder son dönemde oldukça moda. Fakat düz ve eğik çizgilerinde birer anlamı var.

Genelde genç tesettür modası çizgisel dokunuşları seviyor. Desenlerin simetrik ve asimetrik yapısı, çiçek böcek desenine göre daha modern bir tasarımı simgeliyor. Desenlerin büyüsü ise sadelikten yana olan hanımları bile atmosferine alıyor. Tesettürlü hanımlar genelde tek parça ürünleri düz ve sade renklerde seçerler, çünkü başörtüsü desenleri birbirinden renkli ve çeşitlidir. Desenli iki parçayı tarz ve renk olarak birbiriyle tamamlamak çok zor ve uğraştırıcı olacağından genelde avantaj oluşturmayı seçerler. Bu yüzden de düz renkte kap ve tunik modellerine yönelirler. Kıyafetlerinin vurucu noktası olarak da başörtüleri yeterli görürler. Peki ya tek parça desenli ürünleri tercih etmezler mi? Elbette elbise modellerinin desenli çeşitlerine kayıtsız kalmak kolay değildir. Genelde kapalı kıyafetlerin en sevilen parçalarından olan elbise modellerinde çizgileri hissetmeye ne dersiniz. Bir çok avantajından söz etmek mümkündür. Fakat bir etken var ki çizgili ürünlerin en önemli tercih sebebi! Çizgili kıyafetler her zaman sizi olduğunuzdan daha uzun ve ince gösterir. Tabi bu konuda çizginin yönü çok etkilidir. Eğer boyuna dik çizgilerden üretilen bir elbise seçerseniz; hem olduğunuzdan uzun hem de daha zayıf görüneceksiniz. Olur da yere paralel çizgilerden tasarlanmış bir elbise seçecekseniz; çizgilerin sıklığına ve genişliğine çok özen göstermelisiniz. Sizi olduğunuzdan kısa ve şişman gösterebilir. Ki hiç bir bayan bunu istemez. Elbisede çizgili kapalı modeller genelde boydan uzun olduğu için dik çizgiler her zaman avantaj oluşturacaktır.

Vücudunuzu tanıyarak giyinmek için tesetturveben.com blog sayfasındaki stil önerilerine göz atmayı atlamayın. Sizler için kapalı kıyafetlerin avantajlarını ortaya koymaya hızla devam ediyoruz. Boyunuz, kilonuz, yaşınız ne olursa olsun, giyinmek bir zevk işidir. Ve doğru giyinmek ise özen gerektirir…

Tesettür Elbise Modellerinde Çizgiler  Konuşuyor / GALERİ

 

 

Bir önceki yazımız olan Tesettür Giyim Markaları Listesi başlıklı makalemizde Arzu Ergen, Azra Özer ve Betül Işık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ