Tesettür Gelinlik Başı Modelleri 2017

Tesettür Gelinlik Başı Modelleri 2017

Tesettür Gelinlik Başı Modelleri 2017

Nikah- düğün günü hazırlıkları devam eden kadınların en önem verdiği bölgelerden birisi gelinliği tamamlayan tesettür gelinlik başı modelleri seçimidir. Makyajdan ve diğer tamamlayıcılardan bağımsız olmayan gelin başı özenle hazırlanır, çünkü gelinliğin belki de en güzel bölümüdür.

2017 Tesettür Gelin Başı Tasarım Örnekleri 

2017 yılında gelinlik başı tasarım örnekleri içinde öne çıkan detaylar, taşlı, zincirli modeller, yıldız şeklinde deseni olanlar, dantelli, çiçekli seçenekler, kısa ve uzun duvaklı, taç kullanılan gelin başı tasarımları vs. biçimindedir. Herkesin beğenileri farklı olduğundan seçeneklerde de olabildiğince fazla çeşit sunulmuştur.

Tesettür Gelinlik Başı Kullanım Önerileri

Hazırlık aşamasında kuaför ya da kendiniz bazı detaylara dikkat ederek gelinlik başı süslemesi yapabilirsiniz. Ancak bazı öneriler daha rahat karar vermenizde etkili olacaktır.

  • Gelin başı için en önemli kural, gelinlikle uyumu sağlamaktır. Bu uyum sadelik ve gösterişin dengesinin sağlanmasıdır. Yani gelinlik çok gösterişli bir modelse, her yerinde taşlar varsa y da dantel işlemeliyse, gelin başının bu desenleri içeren ama daha sade bir model olması gerekir. Ne tamamen gelinlikten bağımsız ne de onu boğacak kadar gösterişli olmalıdır.
  • Gelin başı ve makyajla uyum diğer nemli noktadır. Zevkinizi yansıtan, aynı zamanda bütünlük sağlayacak makyaj seçilmelidir. Uyumsuz renklerden ve karışık far görünümünden uzaklaşarak gelinliği şık biçimde tamamlayan seçim yapmalısınız. Metalik far renkleri, rujda doğal ve canlı renk yakalanması ve hafif parlak görünüm çok iyi bir görünüm verebilir.
  • Duvak uzunluk ve kısalığı gelinlik modeline ve kişisel tercihlere göre ayarlanmalıdır. Ayrıca fiziksel duruma göre de seçim yapılabilir. Boyu daha uzun göstermek için yere kadar uzanan duvaklar kullanılabilir.
  • Gelin başında taş kullanımı varsa, makyajda taşın önüne geçen seçeneklerden kaçınmak gerekir.
  • Çok toplu ve yuvarlak görünen yüz hatları varsa, yüzü uzun gösteren gölgeli makyajdan faydalanın. Eşarbı çene alt kısmında toplamadığınızda da yüzün topluluğu nispeten azalır. Yanaklara baskı yaratan bölümün azaltılması gerekir.
  • Zayıf ve çökmüş yüz hatlarınız varsa, elmacık kemiklerine canlılık katan makyaj seçimi idealdir. Eşarp çevresinde taş kullanımını daha da yoğunlaştırabilirsiniz.

Gelinlik Başı Modelleri Galerisi

Bir önceki yazımız olan 2017 Tesettür Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2017 tesettür gelinlik modelleri, kabarık gelinlik modelleri ve tesettür gelinlik modeli seçme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ