Tesettür Giyim İçin Gözlük Seçimi

Tesettür Giyim İçin Gözlük Seçimi

Tesettür Giyim İçin Gözlük Seçimi

Tesettür Giyim İçin Gözlük Seçimi, Gözlük seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İsterseniz güneş gözlüğünüzü, isterseniz de numaralı görme bozuklukları için kullandığınız gözlüğünü daha şık bir duruş sergilemesi için yüz hatlarınıza ve şeklinize göre tercih etmelisiniz. Bu sayede hem sağlık açısından olumlu hem de şıklık ve modaya uygunluk açısından olumlu sonuçlar elde etmiş olacaksınız.

Güneşli günlerde güneş gözlüğünü hem şık gözükmek hem de güneşten korunmak için kullanırız. Gözlük değiştirmek isteyenler ya da yeni gözlük alacak olanlar bazı önerileri dikkate almalıdırlar. Özellikle tesettürlü kadınlar yüz tiplerine uygun gözlük modellerini tercih etmelidirler.

Yüzünüz Dikdörtgense Yuvarlak Gözlük Tercih Edin

Dikdörtgen şeklinde bir yüze sahipseniz yuvarlak çerçeveye ve yuvarlak çevreye sahip gözlükleri tercih etmelisiniz. Bu sayede bakışlarınızın daha yumuşak gözükmesini sağlarsınız. Damla gözlük modelleri bu tarz yüz hatlarına sahip kişiler için birebirdir. Dikdörtgen yüzlüyseniz bu şekil gözlükleri tercih edebilirsiniz.

Çerçeve olarak plastik veya demir fark etmez. İstediğinizi seçebilirsiniz. Gözlüklerin kaşlarınızı kapatmasına dikkat ederseniz yüzünüzdeki görünümü daha da şık olacaktır. Gözlük zaten kaşlara kadar kapatılma ile kullanılmaktadır. Dolce Gabanna da yeni sezonlarda Bob Marley tarzı tam şekil yuvarlak olan gözlük modellerini moda olarak lanse etmiştir.

Yüzünüz Yuvarlaksa…

Eğer yüzünüz yuvarlak hatlara sahipse dikdörtgen gözlük modellerini tercih etmelisiniz. Aslında yüz ile gözlüğün ters ilişkili olduğunu söyleyebiliriz. Yüzünüz dikdörtgense yuvarlak gözlük, yüzünüz yuvarlaksa dikdörtgen gözlük tercih etmelisiniz. Kare gözlük modelleri de genellikle plastik çerçevede daha güzel durmaktadır. Rengini de kahverengi ya da siyahtan biri olarak tercih edebilirsiniz.

Eğer yüzünüz oval bir şekle sahipse, seçtiğiniz gözlüğün kare, yuvarlak veya dikdörtgen şeklinde olması farksızdır. Oval yüz şekli her gözlük tipine uygundur bu yüzden istediğinizi seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Çanta Kombinleri başlıklı makalemizde Tesettür Çanta Kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ