Tesettür Giyimde Ayakkabı Kullanım Önerileri

Tesettür Giyimde Ayakkabı Kullanım Önerileri

Tesettür Giyimde Ayakkabı Kullanım Önerileri

Ayakkabı zevki her kadın için farlı bir anlam ifade eder. Bazıları spor ayakkabılardan hoşlanırken bazıları da klasik tarzda ayakkabılar sevebilir. Söz gelimi tesettür giyim için de aynı durumdan söz etmek mümkündür.Genel bir mantık yürütülecek olursa tesettür giyimde ayakkabı kullanımı sırasında da yine bunun tek parça halinde nasıl olduğundan ziyade kullanım özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir.Kombin yaparken yanlış olması, en iyi parçanın bile kötü görünmesine neden olabilir.

Mekâna Göre Ayakkabı Seçimi

İdeal ayakkabı seçimi yapabilmek için baz alınması gereken 3 özellikten bahsedilebilir. Bunlardan biri hangi yerde ayakkabıların kullanılacağı, ikincisi ayakkabının kendi üretim ve tasarım özellikleri, üçüncüsü de diğer kullanıldığı aksesuar ve giyim parçalarıdır. Bunların her birinin birbiri içinde uyumlu şekilde uygulamaya alınması gerekir. Mekâna göre ayakkabı seçimi konusuna odaklanılırsa da spor, günlük giyim, abiye giyim, gelinlik gibi çeşitlerinin kullanımından bahsedilebilir. Uyumsuzluk yaratacak durum, abiye kıyafetlerin altına spor ayakkabı ya da günlük olanları giymemek, ayrıca bot gibi uzun kış ayakkabılarının da yine abiye ve gelinlik tarzı kıyafetlerle kullanmaktır. Tam tersine günlük kıyafetlerle abiye tarz ayakkabıların da uymayacağını belirtmek gerekiyor.

Ayakkabılar Fiziksel Özelliklere Göre Nasıl Ayarlanır

Ayakkabıların sizi olduğunuzdan daha kısa veya uzun gösterme, yine kilolu ya da zayıf gösterme gibi özellikleri vardır. Örneğin kısa botlar sizin bacak boyunuzu daha da kısaltırken uzun deri botlar denğe kurmada faydalı olacaktır. Bunun dışında ince sivri topuklu ayakkabılar genelde abiye ve gelinlikle beraber kullanılır ve bütünü tamamlamada etkilidir. Eğer normalden kısa boyluysanız ayakkabılarınızda bilek kısımlarını daha açık tutmanız önerilir. Yani bilek boyunu uzatarak dengeyi de ayarlayabilirsiniz. Bacaklarınız normalden çok daha uzunsa da kısaltmak adına bilekte biten seçeneklere yönelebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Giyimde Dar Pantolon Kullanımı başlıklı makalemizde tesettür giyim ve tesettür pantolon hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ