Tesettür Giyimde Yapılan Kombin Hataları

Tesettür Giyimde Yapılan Kombin Hataları

Tesettür Giyimde Yapılan Kombin Hataları

Tesettür Giyimde Yapılan Kombin Hataları, Herkesin giyim anlayışı farklıdır ve bu kişisel tarz, kendi bireysel düşüncelerini ve karakterini bir açıdan yansıtır.  Ancak giyim sırasında bazı temel özelliklerin göz ardı edilmesi birçok sorun için dezemin hazırlar. Örneğin tesettür giyimde renk kullanımı, model seçimi, makyaj vs. kişisel tercihlere göre yapılabilir, ancak genel uyumun da sağlanması gerekir.

Mekâna Göre Giyinmemek

Yaygın yapılan tesettür giyim hatalarından biri mekâna uygun giyinmemektir. Örneğin akşam caddede sıradan bir yürüyüş yapmak isterseniz, bunun için çok abartılı makyaj ve parlak eşarplar, tüllü abiye kıyafetler tuhaf olacaktır. Elbette bir eğlenceden geliyorsanız bu farklı bir durum olur, ancak özellikle bunun için gösterişli davranmak tuhaf karşılanabilir.  Yine gösterişli bir balo ya da düğün daveti gibi yerlerde de spor ayakkabı, kot elbise gibi rahat ve salaş kıyafetlerden kaçınmak gerekiyor.

Makyaj ve Tesettür Giyim Dengesini Sağlamamak

Makyaj konusunda birçok kadın abartılı iki unsuru yan yana koyabiliyor. Örneğin parlak pembe ya da kırmızı bir saten eşarp için mavi far ve kırmızı ruj sürmek gibi durumlar olabiliyor. Bu kullanım, görsel açıdan yorucu olabildiği için genelde tercih edilmemeli. Denge nasıl ayarlanabilir diyorsanız da eşarp çok parlak ve renkli olduğunda makyajı hafif yapmak, tam tersine soluk renkte bir eşarp varsa da makyajı öne çıkarmak gerek.

Kıyafet ve Eşarp Dengesi

Tesettürde eşarp modelleri markaların da çok artması sonucunda bir hayli çeşitlendi. Bu durum kıyafetlerle kombin sırasında daha fazla seçeneğinoluşmasını sağladı. Ancak kombin sırasında bütün oalrak aynı renk kullanım tesettür giyim kombin için en sık yapılan hatalarda. Çok fazla renklilik göz yorduğu gibi baştan aşağı tek renk görünüm de gelinlik ve abiye dışında pek hoş görüntü vermiyor.İyi birkombin için eşarbın sadeliği ile kıyafetin gösterişine dikkat etmek gerek.

 

Bir önceki yazımız olan Tesettürde Aksesuar Kullanımı başlıklı makalemizde tesettür gelinlik, tesettür giyim kombin ve tesettür giyim kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ