Tesettür Hamile Giyim

Tesettür Hamile Giyim

Tesettür Hamile Giyim

Yeni sezonda anne adayları için tesettür hamile kıyafetleri farklı zevklere hitap ediyor. Beden ve desen olarak beklentileri karşılayan yüzlerce çeşit, vitrinlerde çoktan yerini aldı. Elbise ve iki parça şeklinde kıyafetlerin her biri son derece şık görünüm veriyor. Üstelik hamilelik sürecinin rahat geçmesinde de büyük bir destek sağlamakta.

Kumaş ve Renk Açısından Tesettür Hamile Giyimi

Geçen senenin tesettür hamile giyim etkilerini bu sene de yeniliklerle beraber hissedebilirsiniz.   Canlı renkler yine hakimiyetini devam ettiriyor. Kımızı,, açık yeşil, yavru ağzı renkler ve toprak renkleri bir hayli revaçta. Ayrıca desenli modeller de pozitif etki yaratmakta. Kumaş türü açısından kot, keten, pamuklu, penye kumaş türleri rahat kullanım nedeniyle sıkça tercih edilmekte. Bu kumaşlar anne ve bebek sağlığını da olumlu etkileyen türden. Tabi bu noktada modellerin kesimlerinden de bahsetmek gerekiyor. Yani pantolonlarda lastikli, likralı seçimler genişlemeye uyum sağlaması açısından sıkça kullanılan örnekler.   Bluzlarda da göbek bölgesi genişleyen seçeneklere sıkça rastlamak mümkün. Tabi elbise ve tuniklerin anne bedenine göre şekilleneceğini de düşünmek gerek. Yani her beden için değişlik kullanım söz konusu olabilir.

Hamile Kıyafetleri için Kullanım Önerileri

Ürün seçimi ve kullanımda sorun yaşamamak adına hamile kıyafeti seçimlerinde bazı öneriler işinize yarayabilir:

  • Hamilelik sonuna kadar mı kıyafet kullanılacak, bunu belirleyin. Bebeğin büyüme miktarını ve mevsim geçişini mutlaka hesaba katın.
  • Kullanım alanlarını belirleyin. Günlük alışverişte, iş yerinde ya da evde mi kullanacağınızı belirleyerek model seçim yapın.
  • Açık renkler yaz ayları için size büyük fayda sağlar. Bebeğin sağlığı için koyu renkler sakıncalıdır.
  • Bebeğin gelişimini etkilememesi ve sizin de rahat bir hamilelik geçirmeniz için dar kıyafetlerden uzak durun. Esneklik payı az olduğu için kot elbise seçiminde daha fazla dikkate din.
  • Elbiseniz gösterişliyse, tesettür hamile giyim parçası olan eşarbı sade seçmeye özen gösterin.
  • Tek renk elbiselerde eşarp rengi aynı olmaması önerilir. Kırımızı elbiseniz varsa ve desen yoksa, eşarbı siyah, krem ya da gri tonlarda seçebilirsiniz.
  • Hamilelik süresince ayakkabılarınızın topuksuz ya da çok az topuklu olmasına özen gösterin. Spor ayakkabı kullanımı günlük hayatınızı kolaylaştırır. Ancak klasik ayakkabılar da siz rahat ettiğiniz sürece olabilir.
  • Hamile giyiminde kombin yaparken fazla kilolarınızın durumunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin sadece göbek bölgesinde şişme varsa ve bunun dışında kilo yoksa, diğer bölgeler için önlemler almanız gerekmez. Ancak kalça, göğüs ve kol bölümlerinde de ciddi yağlanma varsa, bazı göz yanılsamalarından yararlanabilirsiniz.

Tesettür Hamile Giyim/ GALERİ

Bir önceki yazımız olan Fulyan 2017 Tesettür Giyim Modelleri başlıklı makalemizde Fulyan 2017 tesettür giyim modelleri, Fulyan tesettür giyim ve tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ