Tesettür Mayo Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür Mayo Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür Mayo Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür mayolar kadınların beğendiği onlarca seçeneği içinde barındırıyor. Spor giyimde de kullanılabilen bazı örnekler çok yönlü kullanım avantajı da sağlamakta.  Kendi içerisinde değişik örnekleri olan tesettür mayo modelleri seçim ve kullanımı konusunda bazı detaylara dikkat etmeyi gerektiriyor.

Uzun Süre Kullanmaya Devam Etmek İçin

Parçaları uzun süre sorunsuz kullanabilmek için tesettür mayo ıslak haldeyken kapalı lastik bir alanda kesinlikle bekletilmemelidir. Plastik etkisi nedeniyle uzun süre nemlilik kumaş yapısına zarar verir ve renk solması, yıpranma sorunlarına neden olabilir.

Floresan Işıklarına Dikkat

Deniz tuzu ve havuzdaki klor, tesettür mayo renginin solması durumuna neden olabilir. Bu ayrıntıya birçok kişi dikkat etmediği için kısa sürede renk değişimi görebilmektedir. Uzun süre güneşte bekletilmemesi de kritik öneme sahiptir. Farklı renklerle bir yerde olmayacak şekilde gölgede kurutulması idealdir.

Her Kullanımdan Sonra Bunu Yapın

Havuzlardaki klor, denizdeki aşırı tuz, tesettür mayo kumaşı yıpranmasına neden olur. Bunu engellemek için her kullanım sonrasında ılık su ve beyaz sabunla yıkmanız önerilir. Ancak özellikle beyaz sabun kullanımına özen göstermeniz önerilir. Deterjan, çamaşır suyu gibi ekstra kimyasal içeren temizleyicilerden uzak durmanız gerekir.

Çamaşır Makinesine Dikkat

Sanılanın aksine çamaşır makineleri tesettür mayo için uygun değildir. Sıcak su ve uzun süre deterjana maruz kalmak kumaşın dayanıklılık özelliğini yok eder. Daha da önemlisi mayonun su geçirmezlik ve su iticilik özelliklerini kaybetmesine neden olabilir. Tesettür mayo kumaşı su tutmayan özel kumaştan üretilmiştir.

Yarı Kapalı Kıyafetler Havuzlara Özel

Birçok tesettür mayo markası içinde bulunan yarı kapalı modeller havuza özel olarak tasarlanan ürünlerdir.  Havuzda kaldırma kuvveti denize göre daha düşük olduğundan kıyafetteki ağırlığın bir nebze hafif olması sağlanır.

Hızlı Kuruyan Kumaş

Göze ağır görünen tesettür mayolar, kuruma süresi ve ağırlık açısından aslında görünenden daha iyidir.  Kumaş özelliği gereği çabuk kuruyacak şekilde ayarlanmıştır.  Güneş altında beklerken rüzgârın da durumuna göre 15-20 dakika içinde büyük bölümü kurur.  Ama önlem almanız açısından yeniden denize girmeyecekseniz üzerinizi değiştirmeniz ve kurumasını beklememeniz önerilir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Plaj Kıyafetleri başlıklı makalemizde plaj tesettür, plaj tesettür kıyafeti ve Tesettür plaj giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ