Tesettür Plaj Kıyafetleri

Tesettür Plaj Kıyafetleri

Yaz aylarında deniz kenarında gezintiye çıkmak, denize girdikten sonra rahatlıktan ödün vermeden deniz kenarında zaman geçirmeye devam edebilmek ya da arkadaş toplantılarını deniz kenarında akşamüstü serinliğinde yapmak isteyen kadınlar için tesettür plaj kıyafetleri şık ve renkli tasarımlarla göz dolduruyor. Mayodan kurtulmak istedikten sonra eski kıyafetleriniz yerine hafif ve kuru bir şeyler giymek istediğinizde ortama uygun tasarımlar kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Terletmeyen Kumaşlardan Plaj Kıyafetleri

Deniz kenarı tüm gün boyunca sıcak olacağından burada giyilecek plaj tesettür kıyafetlerin sıcak tutmaması gereken özellikle olması gerekmekte. Terletmeyen, ferahlık sağlayan kıyafetler sayesinde isterseniz tüm gün boyunca rahatlığı yaşayabilirsiniz. Bu noktada sentetik kumaşlardan uzak durmak gerektiğini hemen belirtmek gerekiyor. Çünkü sentetikler, ter yapar ve hoş olmayan kokular meydana çıkarır. Ayrıca tahriş olasılığı da çok fazladır. Ucuz olmasına aldanmadan deniz kenarı için farklı seçeneklere yönelmeniz gerekir.

  • Pamuklu kumaşlar: %100 pamuklu kumaşlar son derece sağlıklıdır. Nem tutma özelliği sayesinde ter sorunuyla daha az mücadele edersiniz. Lekeyi çabuk emmesi nedeniyle kullanım sırasında dikkatli olmak ve çok sık yıkamamak gerekiyor.
  • Popin kumaşı: Pamuklu kumaşların bir benzeri olan popin kumaşlar da ter konusunda rahat kullanım imkânı verir. Tesettür plaj giyim için gömlek tercih ederseniz mutlaka bu kumaşı seçmeniz önerilir.
  • Şile bezi: Yaz aylarında serinlemek için en iyi kullanım sunan kumaş çeşitlerinden birisi şile bezidir. Ancak çok sık rastlanan bir kumaş olmadığından bunları her yerde bulmanız zor olabilir. Detaylı araştırma gerektirebilir. Desenli ya da desensiz kullanımı mümkün olan şile bezi ile konforlu bir yaz geçirirsiniz.
  • Keten: Yaz aylarında kendini hemen her çeşit kıyafette sıkça gösteren kumaş türüdür. Son derece sağlıklı bir kullanımı vardır. Etek ve bluz şeklinde de kullanabilirsiniz. Dilediğiniz gibi kombin imkanı verir.
  • Krep kumaş: Mağazalarda sıkça bulunabilecek bir kumaş türüdür. Rahat ve serin kullanım isteyenler için önerilen çeşitlerden birisidir.

Plaj Kıyafet Kombin Önerisi

Şık bir etek bluz olduğunu varsayarak renklerle uyumlu ya da zıt biçimde dengeyi sağlayacak eşarp kullanımı önerilebilir. Gündüz plaj tesettür kıyafeti kullanım için açık renklerden yana seçim yapabilir, sandalet veya hafif topuklu yaz ayakkabısı giyebilirsiniz. Akşam için renkli seçimlere yönelmeniz önerilir.

Bir önceki yazımız olan Doğru Haşema Seçimi başlıklı makalemizde 2017 haşema örnekleri, haşema modelleri ve haşema seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ