Tesettürde Aksesuar Kullanımı

Tesettürde Aksesuar Kullanımı

Tesettürde Aksesuar, Çanta ve Ayakkabı Kullanımı

Tesettürde Aksesuar Kullanımı, Aksesuarlar bilindiği üzere kıyafetlerin ideal tamamlayıcılarıdır.  Kolye, bileklik gibi takılar, yüzük ya da küpeler genel görünümü etkiler. Kombin yaparken görüntüyü boğmamak ya da doğru parçalarla daha şık görünüm kazanmak için bazı önerilere dikkat edebilirsiniz. Bir örnekle tesettür giyim kombinleri için aksesuarların kıyafetin genel gösteriş ve renk durumuna göre ayarlanması gerekir. Pembe bir abiye giymişseniz uzun ve kalın bir kolye takılması hoş görünüm vermeyecektir. Bunun yerine belli belirsiz ince zincirli kolye takılabilir.  Diğer yandan sade bir kıyafet söz konusuysa, bunu gösterişli bir bileklikle vs. tamamlamak mümkündür.

Çanta Seçimlerinde Mekân Önemli

Çanta kullanımında mekân göre seçim yapmanız önerilir.Örneğin davetlerde, düğün nikah gibi zamanlarda el çantaları idealdir. Büyü çantalar, sırt çantaları da günlük kullanım için tercih edilir.Yine model özellikleri açısından tesettür giyim kombin örneklerinde gösteriş dengesini iyi kurmak gerekir. Aksesuarların gösterişli olması durumunda kıyafetin mutlaka sade olması gerekir.

Ayakkabı Kombini Tesettür Giyimde Kilit Nokta

Kombin sırasında şıklığı tamamlayan ya da tam tersine olumsuz etkileyen bölüm ayakkabı seçimidir.  Basit sade bir kıyafetle doğru ayakkabıyı kombin ederek genel görünümü son derece iyi verebileceğiniz gibi tam tersine güzel bir kıyafeti mahvetmeniz de mümkündür. Örneğin bol kesim etek ve tunik bir arada kullanılmışsa, bir de bot kullanılmışsa görüntü çok boğucu olabilir. Pantolon daha dar olduğunda bot kullanımı idealdir. Bahar ve yaz aylarında da spor klasik ayrımına göre seçim yapabilirsiniz.Yine tesettür gelinlik modelleri için kullanılan ayakkabılarda da şayet düz şekilde aşağıya inen bir gelinlik varsa, tasarım açısından daha gösterişli olabilir. Çiçek deseni, taş ve tül ayrıntıları öne çıkarılabilir.  Ancak çok ön planda değilse ve kabarık etek altındaysa daha sade ayakkabı olabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Tesettür Kombinde Nelere Dikkat Edilmelidir ? başlıklı makalemizde tesettür giyim, Tesettür Kombinde Nelere Dikkat Edilmelidir ? ve tesettür kombini örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ