Türk Kahvesinin Cilde Faydaları

Türk Kahvesinin Cilde Faydaları

Eski çağlardan günümüze güzellik adına yapılan uygulamaların başında yüz maskesi yapmak geliyor.Yapılan değişik karışımlar ile cilde uygulanan bu maskeler , profesyonel olarak hazırlanmakla birlikte büyük bir bölümü evde kolay bir şekilde hazırlanabilecek maskelerdir.Sizlere bu konumuzda Türk Kahvesi Maskesi ve Cilde Faydaları ndan bahsettik.

Türk Kahvesi Cild Maskesi

Maske karışımları genelde profesyonel olarak hazırlanır ve güzellik salonları kuaförler gibi merkezlerde yapılmaktadır.Güzellik merkezleri gibi sonuçlar alınabilen bazı karışımlar ile de evde gayet başarılı sonuçlar alınabilmektedir.Ciltte oluşan pürüz ve kötü tabakaları atmak için yapılan karışımlar ile arınan ve yenilenen bir yüze sahip olmak çok kolay.Unutulmaması gereken tek şey ise cildinizin ihtiyacı olan maskelere yönelmenizdir, aksi durumda kötü sonuçlar doğurabilir.

Kahveli Bal Maskesi

Kahve Maskesi Nedir?

Evinizde hazırlayabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz en kolay cilt maskelerinden birtanesi de Türk Kahvesi maskesidir.Son yıllarda insan vücuduna olan yararlarının öne çıktığı ve oldukça fazla tüketilmeye başlayan Türk Kahvesi ,kozmetik sektörüne olan faydaları ile de adından söz ettiriyor.Türk kahvesi maskesi bu yararları nedeniyle son yıllarda cilt maskesi olarak trend olmuş durumda. Türk Kahvesi Maskesi kolay uygulanabilirliği ve peeling özelliği nedeniyle de ciltler için oldukça faydalıdır. Kısa sürede en etkili sonucun alınmasıylada en çok aranan maske türü haline gelmiştir.

Türk Kahvesi Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Uzmanların içilmesinde vücuda olan faydalarını saymakla bitiremediği Türk Kahvesi en çok tüketilen kahve türü oldu.Peki bu kadar faydalı olan kahvenin cilt maskesi olarak ne gibi yararları var onlara bir göz atalım.

 • Öncelikle Türk kahvesinin cilde en önemli faydası sıkılaştırıcı etkisidir. Özellikle cilt gözenekleri açık olanlara dolukça faydalıdır.
 • Cildin pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar.
 • Kahve içerisindeki kafein nedeniyle cilt yatışır, iltihap gibi sorunlar ortadan kalkar.
 • Ciltte oluşan akne ve sivilcelere karşı oldukça etkilidir.
 • Stresden kaynaklanan göz altlarındaki morluklara karşı oldukça başarılıdır.
 • Cildi temizler ve arındırır.
 • Ciltte kan dolaşımını hızlandırdığından sivilce oluşumunu büyük oranda önlemektedir.
 • Ciltte bulunan ölü hücrelerin temizlenmesinde de kullanılmaktadır.

Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Türk kahvesi maskesi hazırlamak için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Hangi yöntem size daha uygunsa istediğiniz şekilde ve malzemelerle maskenizi hazırlayabilirsiniz.

 • 2 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi, 1 adet yumurta, 1 çay kaşığı bal karıştırılarak cilde uygulanır. Kuruyuncaya kadar beklenir ve yıkanır.
 • 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kahve telvesi, 1 çay kaşığı yulaf ezmesi hazırlanarak uygulanır.
 • Yarım çay bardağı süt, 2 çay kaşığı Türk kahvesi, 2 kaşık limon suyu ile hazırlanarak yüze uygulanabilir.
 • 2 çay kaşığı kahve telvesi, 2 çay kaşığı organik ve sade kakao, 1 çay kaşığı bal karıştırılarak yüze uygulanır, bekledikten sonra yıkanır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ