Yeni Sezon Günlük Tesettür Elbiseler

Yeni Sezon Günlük Tesettür Elbiseler

Yeni Sezon Günlük Tesettür Elbiseler 

Yeni Sezon Günlük Tesettür Elbiseler , 2017 yeni sezon tesettür elbiseler yüzlerce yeni modeli içinde barındırıyor. Farklı zevklerin beklentilerine karşılık veren seçenekler vitrinlerdeki yerini çoktan almış durumda. Her sezon olduğu gibi model açısından yenilikleri görebileceğiniz tasarımlar birbirinden şık kombinlere de imza atıyor. Elbette doğru yerde doğru parçayı kullanmanız bir hayli önemli detay. Çünkü tek başına elbisenin güzel olması çok da bir şey ifade etmiyor. Bunun kullanım biçimi, sizi ne kadar yansıttığı gibi detaylara önem vermek gerekmekte.

Tesettür Elbise Modelleri

Günlük giyimde her kadın rahat ve şık olmak ister. Alışveriş yaparken, kitap alırken, arkadaş toplantıları sırasında şık görünüm kazanmak kadar rahatlık da önemli. Sözgelimi tesettür giyimin en önemli parçası olan tesettür elbise modelleri şıklığınız için önemli bir detaydır. Yeni sezonla birlikte genel izlenim bakımından geçen sene etkileri yanında bazı yeniliklerin de olduğunu görebilirsiniz. Örneğin çiçek desenleri bu sezon oldukça moda. Etek ve üst bölümlerde çiçek desenli elbiseler sizi çok daha canlı gösterecek. Özellikle bahar- yaz aylarında buna daha sık rastlamak mümkün. Yüksek bel kemerli elbiseler, yaka işlemeli elbise çeşitleri, bol kesim elbiseler, spor kesim üst bölümü cepli elbise modelleri son derece iyi görünüm vermekte.

Popüler Tesettür Elbise Renkleri

Renk açısından tesettür elbiseler içinde yavru ağzı, mavi, kırmızı, yeşil renklerini görebilirsiniz.  Belden kemerli elbiselerde kemer renkleri elbise renginden daha farklı olabiliyor. Ancak doğru kombin olması için genel bütünlüğün sağlanması bir hayli önemli.

Tesettür Elbise Kullanımı İçin Öneriler

Elbise kullanırken iyi bir görünüm sağlamak için tesettür parçalarını iyi kullanmak ve bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor.

  • Fiziksel açıdan size uyan parçaları seçince örneğin kısa boylu olan kadınların elbise üzerine bolero ve kısa ceket kullanmaması önerilir. Zayıfsanız daha bol elbise giyebilirsiniz. Çok uzunsanız da kısa ceket giyebilirsiniz
  • Çanta, ayakkabı gibi detaylara önem vererek tesettür elbise kullanın.
  • Yüksek bel kemerli elbiseler bel ve kalçalardaki fazlalıkları yok eder.
  • Tek renk olmamaya özen gösterin. Tesettür giyimde en çok yapılan hata tek renk giyinmektir. Gelinlik dışında bu hatanın yapılmaması önerilir. En azından eşarbın aynı renk olsa bile ton farkını hissettirmesi gerekir.
  • Elbisenin parlak ve canlı renklerden oluşması halinde çanta ve eşarbın sade olması önerilir. Gösterişi elbiseye yoğunlaştırınca diğer bölgeleri geri plana almak gerekiyor.
  • Çanta seçimlerinde mekân seçimine göre karar verilmelidir. Yani ortama göre kullanım en ideal olanıdır. Örneğin günlük giyimde askılı büyük çantalar daha idealken biraz daha özel yerlerde askısız küçük çantalara başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Hamile Giyim başlıklı makalemizde hamile kıyafeti, tesettür hamile giyim ve tesettür hamile kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ