Zayıf Görünmenin Sırları

Zayıf Görünmenin Sırları

Biz hanımların en önemli konusu “zayıf ve ince” görünmektir. Bitmek bilmeyen diyetler, kalori hesaplamaları da cabası.. Peki, sadece doğru bir kıyafet seçimiyle olduğunuzdan çok daha zayıf durabileceğinizi söylesek ne dersiniz? Bunu başarmayı herkes gibi sizinde istemeniz çok doğal. Doğru kıyafet modeli, rengi ve aksesuarları ile bunu sizde yapabilirsiniz! İşte, tüm bu kurallar..

Giyimde Zayıf Görünmenin Kuralları

Her an ve her zaman zayıf görünmek istiyoruz. Hatta ideal kilomuzda dahi olsak yine de içimizde biraz daha zayıf görünme dürtüsü oluyor. Kilonuz normal ancak basenlerinizde toplanan fazla kilolarınız varsa bu kurallara mutlaka uyun!
Basen kısmında genişliği olan hanımlar genellikle “armut sekli” diye tabir edilen vücut hattına sahiptirler. Aslında çok fazla kilonuz yok ancak daha ince görünmek istiyorsanız asla basen bölgesinde dikkat çekecek bir kıyafet seçmeyin. Eğer bel bölgeniz kalçanıza oranla çok daha ince ise belinizi ortaya çıkaracak kıyafetler tercih edebilirsiniz. Belinizde kemer, zincir gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Armut şekline sahip vücuda sahip olanlar hangi rengi seçerse seçsin ama kıyafetlerinde tek renk kullansın. Düz renkli kumaşları tercih ettiğiniz zaman etekler basen bölgenizi çok daha ince göstermenizi sağlayacaktır. Ancak bu demek değil ki hep dümdüz giyineceksiniz. Tabii ki kıyafetlerinizde desenli modeller de olmalı ancak bu desenleri siz siz olun üst bölgeniz için tercih edin. Bu şekilde çok daha ince ve zarif bir görüntü yakalayacağınız kesin. Son önerimiz düz renk bir şal-eşarp kullanıp uç kısımları aşağıya doğru bırakmanız halinde üst ile alt bedenin arasındaki farkı kapatabilirsiniz.

Aslında hiç kimsenin mükemmel bir vücut tipinde olduğunu düşünmeyin. Sadece doğru parçaları birlikte kullanmak zayıf bir görüntünün tek ipucu. Eğer kilo fazlanın tüm vücudunuzda dengeli bir biçimde yayılmışsa tek renk ve fazla vücuda oturmayan kıyafetler tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır. Örneğin siyah düz renk bir etek giyip üzerine uzun ve bol bir tunik ya da bluz giyebilirsiniz. Siyah, gerçekten zayıf gösteriyor! Eğer kot etek giymek isterseniz koyu renk kot etekleri tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Giyim Markaları Listesi başlıklı makalemizde Arzu Ergen, Azra Özer ve Betül Işık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ