Retro Tesettür Giyim Tarzı

Retro Tesettür Giyim Tarzı

Retro Tesettür Giyim Tarzı

Retro Tesettür Giyim Tarzı, Her zaman için geçmiş çok değerlidir ve yeri bugüne göre modern zamana göre farklıdır. Yani diyeceğimiz o ki geçmişi bugünde de yaşayabilmek, yaşatabilmek çok farklı bir tattır. Eğer kıyafetlerde de geçmişi yansıtan modaya uyuyorsanız buna Retro giyim tarzı denmektedir. Bugünlerde özellikle Retro giyim tarzı çok moda oldu. Tesettür Retro modelleri ise yavaş yavaş ortaya çıkmakta.

Retro Nedir?

Retro ve Retro giyim tarzı herkes tarafından duyulan ancak tam olarak bilinmeyen kavramlardır. Çoğu kişi retroyu sadece modaya ait bir terim sanmaktadır. Ancak Retro her alanda kullanılabilir. Retro geçmişte olan bir şeyi tekrar günümüze uyarlama ile oluşturulmaktadır. Modada da aynı şekilde kullanılmaktadır. Geçmişte moda olmuş ya da ismi çok duyulmuş bir trendin günümüzdeki kıyafetlerde tekrar uygulanması işlemidir. Bu işlemle Retro kavramı oluşmaktadır.

Retro tesettür modellerinden ise en bilindiklerden birisi Retro tesettür gömlek modelleridir. Omuzlardaki büzgülerle 80li yılların modası yansıtılabilmekte ve günümüze uyarlanabilmektedir. Retronun birebir örneği bu tarz giyimlerle elde edilebilir.

Ayrıca beyaz kalın çerçeveli gözlükler de geçmişte tesettürlü kadınlar tarafından tercih edilmiştir. Renkli bandanalar ile birlikte beyaz çerçeveli gözlükleri tercih ederek Retro tesettür modeli oluşturabilirsiniz.

Bunun yanı sıra 1940’lı yıllarda diz altı etekleri kabarık şekilli olan yüksek belli ve yakalı elbiseler modaydı. Bir başka Retro stilse düğmeli dar skin pantolon modellerdi. Retro en çok bu alanlarda yoğun olarak kullanılır. Fakat dar skin modeller tesettüre uygun modeller değildir. Bu yüzden Retro olacağım diye tesettürsüz kalmayın.

Retro kıyafetler biraz abartılı kıyafetlerdir. Bu yüzden tesettür giyen kadınlar bu konuda dikkatli olmalıdırlar. Eğer Retro havasına merakınız varsa ve geçmişi bugün içerisinde yaşamak istiyorsanız bu tarz modelleri gardrobunuza ekleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Sonbahar Kış Modası başlıklı makalemizde 2017 tesettür kış modası ve sonbahar kış tesettür modası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ