Kirpikleri Güçlendirme Yolları

Kirpikleri Güçlendirme Yolları

Göz sağlığının yanı sıra güzel ve uzun görünen kirpikler her bayanın hayalidir. Kirpikler zaman içinde güçsüzleşir, hacmini kaybeder ve dökülebilir. Bu durum her insanın başına gelebilir. Kirpiğin eski haline dönmesi veya yeniden çıkması en az 2 ay sürebilir. Kirpiklerimizin dökülme nedeni stres, makyajı temizlemeden uyumak, herhangi bir ilacın yan etkisi veya çeşitli sağlık problemleri olabilir. Kirpikleri güçlendirmek , uzatmak ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için evde dikkat edeceğimiz doğal yöntemleri sizin için araştırdık.

kirpikleri güçlendirmek

kirpikleri güçlendirmek

  • Beslenmenize Dikkat Edin!

Kirpiklerin uzamasının beslenmeyle ne alakası var demeyin! Potasyum, magnezyum, kalsiyum, krom, kükürt, demir, iyot, manganez gibi vitaminler kirpiklerimizin uzamasına, dökülmesini önlemeye ve daha sağlıklı bir şekilde güçlenmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra biotin dediğimiz B7 ve H vitamini saçları olduğu gibi kirpikleri de besler ve uzatır. Biotin içeren besinler; karaciğer, maya, karnabahar, fındık, ay çekirdeği, yumurta, somon, muz, havuç, fesleğen, badem, toz acı biber..

Kirpikleri Güçlendirmek

  • Yatmadan Önce Makyajınızı Güzelce Temizleyin!

Gün boyu gözde kalan rimel ve eyeliner kirpik diplerinin hava almasını engeller. Böylece kirpikler güçsüzleşir ve dökülür. Bu yüzden yatmadan önce kirpiklerimizin güzelce temizlendiğinden emin olmalıyız.

  • Vazelin 

Yatmadan önce veya günün herhangi bir zamanında parmak uçlarımıza veya pamuklu çubuklara bir miktar vazelin alıyoruz. üst kirpiklerimize ince bir tabaka şeklinde sürüyoruz. Vazelin kirpiklerimizi yumuşatır ve uzatır.

  • Hint Yağı

Vazelin yerine hint yağı da eski zamanlardan beri kullanılan bir yöntemdir. Kirpikleri nemli ve yumuşak tutar.

  • Yumurta Beyazı ve Hint Yağı

Yumurta akı ve hint yağı eşit miktarlarda alınır ve güzelce karıştırılır. Bu karışımı kirpiklerinize uygulayın vegece boyunca bırakın. Düzenli bir şekide uygulayın ve farkı görün.

  • Rimel ve Kirpik Kıvırıcılara Dikkat!

Rimeller kirpik diplerinin hava alımını engeller. Bu da kirpiklerin dökülmesine neden olur. Özellikle suya dayanıklı rimeller daha dayanıklı olduğundan kirpikleri daha çabuk yıpratırlar. Eğer zayıf kirpiklere sahipseniz bu rimellerden uzak durun. Kirpik kıvırıcılar da kirpiklerimizi yıpratır ve dökülmelerine neden olur. Bu yüzden kirpik kıvırıcı kullanımını en aza indirmeli hatta hiç kullanmamalıyız.

  • Kirpik Diplerine Masaj

Kirpik diplerine masaj yapmak kan akışını hızlandırarak kirpiklerin uzamasına yardımcı olur. Dairesel ve yumuşak hareketlerle 5 dakika masaj yapmak yeterli olacaktır.

Kirpiklerimizi uzatmak için takma kirpik gibi geçici yöntemleri veya piyasadaki kimyasallara yüksek fiyatlar ödemek yerine kirpikleri güçlendirmek için önce bu doğal yöntemleri denemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Büyük Beden Yazlık Bluz Modelleri başlıklı makalemizde 2018, 2018 büyük beden bluzlar ve 2018 yazlık büyük beden bluzlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ