Tesettür Giyimde Yapılan Yanlışlar

Tesettür Giyimde Yapılan Yanlışlar

Tesettür Giyimde Yapılan Yanlışlar

Tesettür giyinmeyi tercih eden muhafazakar insanlar, nasıl şık olunacağını çok iyi bilir. Ancak herkes bu konuda başarılı olamayabilir.

Bu yüzden tesettür giyimde yapılan yanlışlar konusunda bilinçli olmak, az kıyafetle de şık olabilmenin yolunu bulmak bilinmelidir. Şimdi en sık yapılan yanlışları gözden geçirin ve siz bu hataları yapmayın. Şık görünmek istediğinizde, bazı detaylara dikkat etmeniz şarttır.

Çok Dar Giyinmek

Tesettür giyimde en sık yapılan hata çok dar giyinmektedir. Vücut hatlarını ortaya çıkan dar pantolon ve etekler, iç çamaşır izlerinin görünmesine yol açar ve bu da tesettür giyim için uygunsuz bir görünüm olur.

Bu kadar dar giyinip başörtüsü takmak, görsel açıdan güzel görünmediği gibi, dini inanç açısından da çelişkili bir durum yaratır.

Yaşından Büyük Giyinmek

Bazı genç kızlar, annelerin ve ananelerin giyindiği pardösüleri giyinerek, yaşlarından büyük görünmekle birlikte, rüküş de olurlar.

Bir lise öğrencisinin klasik bir pardösü giyinmesi oldukça ağır kaçacaktır ve genç kızımız için pek uygun olmayacaktır. Ayrıca sadece pardösülerde değil, abiye giyimde de çok sık bu sorunlar söz konusu olabilir. Her zaman yaşa uygun giyinmek, tesettür giyim adabı ve görünümüne uygun olan parçaları kullanmak gerekmektedir.

Spor ve Klasiği Karıştırmak

Spor bir pantolon ya da etek giyinip üzerine klasik bir gömlek, topuklu ayakkabılar ve eşarplar takmak da çok sık rastlanan sorunlardan biridir.

Özellikle gençler yaşlarından büyük göründükleri birçok kombinle, birbirine karıştırdıkları kıyafetleri uyumsuz bir şekilde kullanmaktadır.

Başörtüsü ve Kıyafet Uyumsuzluğu

Aynı uyumsuzluklardan biri de başörtüsü ve kıyafet uyumsuzluğu olmaktadır. Genelde spor başörtü bağlama seçenekleri spor giyimde tercih edilirken, hep aynı tarz başörtüler kullanıldığında bu tür sorunlar kaçınılmaz olur.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Giyimde Ayakkabı Kullanım Önerileri başlıklı makalemizde ayakkabı seçimi, İdeal ayakkabı seçimi ve kısa botlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ