Dudak Şekline Göre Ruj Seçimi

Dudak Şekline Göre Ruj Seçimi

Dudaklar, feminenlik ve çekicilik açısından yüzün en önemli bölgelerinden biridir. Yüz makyajınızı uyguladığınızda gözlerinize ne kadar çok vakit ayırıyorsanız, dudaklarınıza da aynı önemi vermelisiniz. Hepsinden önce dudaklarınıza sevdiğiniz ve kombinlemeye çalıştığınız renkleri sürmek yerine mutlaka dudak şekline göre ruj tercih etmelisiniz. Peki, dudak şeklinize göre hangi rujları seçeceksiniz?

İnce dudaklar için ruj önerileri

Dudaklarınız ince yapıdaysa dudak şekline göre ruj olarak  parlak rujlara yönelmelisiniz. Buna alternatif olarak parlatıcıları da tercih edebilirsiniz. Mat renkler, dudakları saran renklerdir. Dolayısıyla zaten küçük ve ince yapılı olan dudaklarınıza mat renkte rujlar sürdüğünüzde dudaklarınız daha da incelecektir. Ayrıca dudak kalemleri, ince dudaklar için adeta bir kurtarıcı makyaj malzemesidir! Kendi dudak renginizde olacak şekilde dudaklarınızı dudak kalemi ile çerçeveleyin. Bu sayede dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra dudaklarınızın en orta kısımlarına, sürdüğünüz rujun daha açık tonunu sürerek dolgun bir görünüm yakalayabilirsiniz. (Örneğin pembe ruj sürüldüğünde, orta kısımlara bu pembenin daha açık bir tonu sürülmelidir)

ince dudaklara ruj surme teknikleri

ince dudaklara ruj surme teknikleri

Dolgun dudaklar için ruj önerileri

Dudaklarınız dolgun bir yapıya sahipse az önce yazdıklarımızın tam aksine daha mat, daha koyu renklere yönelmelisiniz. Parlak renklerde süreceğiniz ruj, dudaklarınızın yüzünüze göre daha orantısız büyüklükte durmasına neden olacak ve göze batacak bir hale bürünecektir. Ayrıca dolgun dudaklara sahip hanımların dudak kalemi ve parlatıcı kullanmamalarını tavsiye ediyoruz. Parlak rujlara sahipseniz, sürdüğünüz rujun üstüne biraz pudra ya da allık uygulayarak rujunuzu daha mat hale getirebilirsiniz.

Dudak şekline göre ruj

Dudak şekline göre ruj

Bir önceki yazımız olan İstenmeyen Tüyler İçin Limon Kürü başlıklı makalemizde Doğal Tüy Azaltıcı Yöntem, İstenmeyen ve İstenmeyen Tüyler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ