İthal İpek Eşarp Modelleri

İthal İpek Eşarp Modelleri

İthal İpek Eşarp Modelleri 2017

Eskiye oranla eşarp kullanımının daha çok yaygınlaştığını göz önünde bulunduracak olursak bu alandaki ihtiyacın ve üretimin de ne kadar arttığını tahmin etmek zor olmayacaktır. Bunun sebebi tesettürlü bayanların artış göstermesi ve eşarbın başörtü amacıyla kullanılmasının dışında fular ve saç bandı gibi aksesuarlar olarak da kullanılmasıdır. Hal böyle olunca ülke içerisindeki eşarp üretimi kimi zaman yetişmiyor kimi zaman da yabancı ülkelerin tasarımları daha çok beğenildiği için ipek eşarplar ithal ediliyor. O halde 2017 yılı ithal ipek eşarp modellerine bir göz atalım.

İthal İpeklerdeki Kumaş Farkları

Ülkemizde birçok firmanın eşarp üretiminde isim yapmış olmasına karşın talepler doğrultusunda ipek eşarp ithalatının da önüne geçilemiyor. Kumaş olarak hepsi ipek olduğu için fark olmasa da tivil eşarp akımı da ilk olarak ithal edilen ürünlerden yansımıştır. Sonrasında ülkemizde de yaygın bir şekilde üretimi başlayan ithal tivil eşarplar kullanımının rahat olması nedeniyle de çok tercih edilmiştir.

İthal İpeklerdeki Desen Farkları

İthal ipek eşarp modellerine bakıldığında otantik ve ağır desenlerin hakim olduğu gözlemlenmektedir. Bununla birlikte deseni 3 ya da 4 parçaya bölerek her bölüme birbirinden farklı desenlerin işlendiği eşarplar da göze çarpmaktadır. Zincirli desenlerin çiçek desenleri ve yazılı spor desenlerle harmanlandığı birçok eşarbı ithal ipek eşarplarda kolay bulunan bir modeldir. Farklı tarza sahip olan ve bunu yansıtmak isteyen bayanlar tarafından bu yüzden çok tercih edilir.

2016 modasında evet düz renk eşarplarda kullanıldı. Ama oldukça takdire şayan bir şekilde. 2016 İpek Eşarp Modelleri düz renk eşarpların kenar kısımlarını renklendirirken eşarbın orta kısmına doğru desenler itina ile yerleştirme yöntemi uygulandı. Desenlerin ayrıntılarına gelince. Bunun için özel renklendirme yöntemleri, zarif çiçek motifleri, Paris’in Eyfel kulesi motifi, alışılmışın çok dışında çerçeveli ya da çerçevesiz fotoğraflar eşarpları süslemek için kullanıldı.

Kısacası düz renklerle desenler birbiriyle meç edilerek tesettür modasının eşarpları dizayn edildi. Bütün bunlar bir ressamın fırçasından çıkarak özenle işlenmiş havası taşımaktadır. 2016 eşarplarında renkler arasında sert geçişler yoktur. Geometrik desenler de artık demode olmuş durumda. Bir dönem tek tercih haline gelen tek renk eşarplar da kombinlerde kullanılacak kadar tercih edilir oldu. Buraya kadar ilkbahar-yaz sezonu içindi. Şimdi biraz da gelecek aylarda tesettür modası bizlerle neyi işaret ediyor onlara bakalım.

  2016 Sonbaharında Hangi Eşarpları Seçmeliyim?

Yukarıdakilere nispeten yine karışık renkler hâkim olacak. Ama yaşayacağımız iklimin aksine yine cıvıl cıvıl renkler bizi bekliyor. Yalnız bir fark 2016’nın Eylül, Ekim, Kasım, Aralık aylarında tesettürlü hanımları tüm eşarbı kaplayan karma renklerin hâkim olduğu desenli eşarplar beklemekte.

Bir önceki yazımız olan Karaca Eşarp başlıklı makalemizde Karaca 2017 Yılı Eşarp Modelleri, karaca eşarp ve Karaca eşarp modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ