Yumurta Kabuğunun İnanılmaz Faydaları

Yumurta Kabuğunun İnanılmaz Faydaları

Yumurta Kabuğu Faydaları konusu ile çok şaşıracaksınız .Sabah kahvaltılarımızın vazgeçilmezi yumurta içerisinde barındırdığı vitamin ve minarelerin yanı sıra kabuğu ile de sizi şaşırtacak kullanım imkanları sunuyor. Bildiğimiz üzere yumurtanın kabukları çok çabuk parçalanır ve un ufak oluverir. Peki yumurta kabuğunun nerede değerlendirebiliriz? Yumurtanın kabuğunu parçaladığınızda içerisinde bulundurduğu mineraller sayesinde saksılarda evimizi süsleyen çiçeklerimiz ve bahçede ki meyvelerimiz için toprağa takviye katarak besler ve daha iyi verim almamızı sağlar.

 

Yumurta Kabuğunun Faydaları

yumurta kabuğu ile çiçek bakımı

Yumurta Kabuğundan Tebeşir Yapabilirsiniz

Yumurtayı kullandıktan sonra kabuğunu iyice ezip toz haline getirdikten sonra 1 çay kaşığı un, 1 çay kaşığı sıcak su ile karıştırarak macun kıvamına getirdiğinizde 3 gün kurumaya bırakıp tebeşir olarak kullanabilirsiniz. Tabi macun halindeyken tebeşir şekline getirmeyi unutmayın.

yumurta kabugu tebeşir

Çamaşırlarınızı Beyazlatın

Canlı beyazlığını kaybeden kıyafetler, perdeler ve daha birçok beyaz eşyanın eski haline döndürmek biz bayanların en büyük çilelerinden. Yumurta kabuğu faydaları içerisinde bulunan bu özellik sayesinde eski beyazlığı yakalamanız mümkün. Yapmamız gerek şey çok basit; yumurta kabuklarını limon dilimleriyle bir keten torba içerisine koyuyoruz ve elbiselerimiz ile birlikte çamaşır makinemize atarak beyazlamasını istediğimiz çamaşırlarımızla birlikte yıkıyoruz. Sonuç mu? Çamaşırlarınızın yeni halini gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

beyaz camasirlar yumurta kabuğu

Lavabonuzun Tıkanmasını Engelleyin

Bulaşıkları yıkarken lavabo tıkanır ya işte en sinir bozucu şey bu olsa gerek. Lavaboyu açmak için dakikalarca uğraşmaya artık son, bu yöntemle birlikte bulaşıkları yıkarken lavabom tıkanacak endişesinden kurtulacaksınız. Yapmanız gereken yumurta kabuklarını küçük parçalara bölmek ve lavabonuzun gider haznesine koymak. Böylece büyük parçaların lavabonuzu tıkamasını engelleyerek zaman kazanabilirsiniz. Üstelik ufak parçalara ayrılan parçalar borulardan geçtikçe aşağı inerken tıkanık olan bölümleri açarak gidecektir.

yumurta kabuğu tıkanmış lavabo

Yumurta Kabuğu Tam Bir Kalsiyum Deposu

Yumurta Kabuğuyla Kaşıntılara Dur Deyin

Evet yumurta kabuğu faydaları anlatmakla bitmiyor gerçekten. Yumurta kabuğu kemik erimesi gibi rahatsızlıkların yanında vücudumuzun değişik bölgelerindeki kaşıntılar ve kızarıklıklar için de yardımımıza koşuyor.  Öncelikle yumurta kabuklarını iyice ezerek ufak parçalar haline hatta toz haline getirelim ve elma sirkesinde bir güzel eritelim. Güzelce erittikten sonra kaşıntı ve kızarıklıklar için doğal bir ilaç olarak hazır, kaşıntılara ve kızarıklıklara elveda!

Yumurta Kabuğunda Çiçek Yetiştirin

yumurta kabuğu çiçek

yumurta kabuğu çiçek

Bir önceki yazımız olan Duvardaki yağ lekeleri nasıl mı çıkartılır? başlıklı makalemizde beklemiş yağ lekesi nasıl çıkar, duvar lekeleri nasıl temizlenir ve duvardaki yağ lekesi nasıl çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ