Tesettür Gelinlik Markaları

Tesettür Gelinlik Markaları

Tesettür Gelinlik Markaları

Tesettür Gelinlik Markaları, Tesettür giyimde markalaşma özellikle son 15-20 yıl içerisinde patlama göstermiştir. Bu durum beraberinde tesettürün kendi kullanım amacıyla ilgili birçok sorgulamayı da beraberinde getirmekle beraber başlı başına bir sektör haline gelmesini de engellememiştir. Önce bir iki tane olan marka çeşitleri artık çok daha fazladır ve tesettür kadın giyim için farklı bir alan haline gelmiştir.

Tesettür Gelinlik Markaları

Gelinlik seçimleri kadınların en önemli süreçlerini kapsar. Hayatlarının sayılı özel zamanlarından biri olan özel gecede kendilerini en güzel hissedebilmek için birkaç ay öncesinden hazırlıklar başlar.

Tahmin edileceği gibi farklı markaların onlarca değişik modeli olduğundan seçim yapmak biraz zor olacaktır. Ancak markalar açısından bilgi vermesi adına tesettür gelinlik markaları şu şekilde sıralanabilir.

  • Sefa Merve
  • Hasret Moda
  • Fatma Sevildi Modaevi vs. şeklinde sıralanabilir. Ancak bunlarla sınırlı kalmak zorunda değilsiniz elbette. İsterseniz kendi tasarımınızı hazırlayarak bir dikimevinden yardım da alabilirsiniz. Ancak tasarım açısından fikir alırken internet üzerinde genel bir araştırma yapmanız iyi gelecektir.

Gelinlik Seçimlerinde Öneriler

Önemli ve kadınların kafasını karıştıran bir konu tesettür gelinlik modeli seçimi konusudur.  Gelinliğin görsel açıdan kendi beğendiğiniz bir tane olması yanında alternatif durumlara da bakarak seçim yapmak gerekiyor.

  • Birinci oalrak kendi fiziksel özelliklerinizi mutlaka dikkate almanız gerekir. Bu hem kendinizi daha iyi hissedebilmek hem de görsel açıdan da tatmin edici sonuçlar almak adına önemlidir. Kendinize sorunlu görünen yerleri geri plana atan gelinlik seçimi yapmanız önerilir. Örneğin boyunuzdan şikayetçiyseniz, kısa olduğunu düşünüyorsanız, sizi daha uzun gösterecek bel kısmını uzatan model seçmeniz önerilir. Kabarık gelinliklerde etek kısmının daha aşağıda olması işe yarayabilir. Ayrıca düz inen gelinlik seçimi için de diz altından itibaren kabarık görüntü olması ve topuklu giyilmesi gerekir.
  • Duvakla ve gelin başıyla beraber gelinlik seçimi değerlendirmesi yapın. Bu da bütün olarak ideal görünüm vermeniz açısından önemlidir. Örneğin kısa ve kabarık duvaklardan kaçınmanız önerilir. Uzun duvaklar zarif görünüm için idealdir. Gelin başı kullanımında da gelinlik modeliyle boğucu görüntü vermeyen seçimler yapılmalıdır.
  • Her noktası taşlı ve desenli gelinlikler güzel demek değildir. Doğru tasarım olursa gelinlik şıklığını belli eder.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Kına Gecesi Elbisesi başlıklı makalemizde kına gecesi elbisesi seçimi, Tesettür kına elbise modelleri ve tesettür kına gecesi elbisesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ