Evde Tırnak Bakimi İçin Öneriler

Evde Tırnak Bakimi İçin Öneriler

Evde Tırnak Bakimi İçin Öneriler

Evde Tırnak Bakimi İçin Öneriler, El bakımı ve tırnaklar aslında bütün gibi düşünülebilir. Bunun nedeni ellerin bakımlılığını gösteren en önemli bölümün tırnaklar olmasıdır. Daha sonra da cildin kalan bölümleridir.  Tesettürlü kadınlar olarak oje kullanılmadığı varsayılırsa, tırnak bakımı ve iyi görünümün doğal haliyle güzel görünmesinin daha da önemli olduğu düşünülecektir.  Başta kişinin kendi içinin rahat etmesi ve kişisel bakımı, sonra da sosyal ortamda temiz bir izlenim için tel ve tırnak bakımına özen gösterilmelidir.

Tırnak Bakımı İçin Gereken Malzemeler

Basit birkaç malzemeyle evde tırnak bakımı yapabilirsiniz. Bunun için gereken malzemeler, tırnak makasıyla da yerine geçen bir kesici alet, törpü, tırnak etleri için makas, vazelin, sıcak su, havlu ve suyun konabileceği bir çukur kaptır. Ayrıca tırnak eterini kaldırmak için kullanılacak ince ve geniş ağızlı bir alet olması da işi kolaylaştırır.

Evde Manikür Uygulaması

Birkaç adımla beraber evde manikür yapma uygulamasını siz de kolayca hayata geçirebilirsiniz. İşlemlerde genelde şu sıralama takip edilir:

  • Öncelikle ılıktan daha sıcak su hazırlanır ve kabın içine eklenir. Mümkünse bu kap iki tane olmalıdır.
  • Eller sıcak suyun içine sokulur ve bu şekilde 20-30 dakika beklenir.
  • Sonra uygulama olacak olan el çıkarılarak havlu üzerine alınır. Vazelin sürülür ve tırnak diplerindeki etler kaldırılır. Eğer kısaltma işlemi olacaksa tırnak makasıyla tırnakların ucundan oval biçimde kesim yapılır.
  • Etler kaldırıldıktan sonra tırnak eti kesme aleti ile yavaşça diplere çok girilmeden temizlik yapılır.
  • Bu işlem bittiğinde el suyun içine yeniden bırakılır ve biraz bekitildikten sonra diğer ele geçilir.
  • Aynı işlem diğer el ile yapılır. Bu işlem tersinize geliyorsa birinden yardım da isteyebilirsiniz.
  • Her iki elin tırnak eti kesme işlemi bitince şekil verme uygulamasına geçilir.
  • Törpü kullanırken oval ya da köşeli olacak şekilde tırnaklara şekil verebilirsiniz.
  • Şekil verme işleminden sonra bakımın tamamlanması için parmak üzerinde var olan tüylerden cımbız ya da ağda ile kurtulabilirsiniz. Ağda çok daha hızlı ve kolay biçimde sonuca ulaştırır.
  • En son olası mikropların önüne geçmek için tırnaklarınızın üzerine sirkeli su uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hangi Elbiseye Hangi Makyaj Gider? başlıklı makalemizde tesettür abiye elbise için makyaj, tesettür elbiselerde makyaj ve tesettür giyimde makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ