Göz Altı Morluğu Nasıl Giderilir?

Göz Altı Morluğu Nasıl Giderilir?

Göz altı morlukları kadınların çoğunun sahip olduğu büyük bir problem. Göz altı morluklarının bilinen başlıca sebepleri ; uyku düzensizliği, genetik sebepler, stres, yorgunluk, dengesiz beslenme, yaşlılık, bazı kozmetik ürünler, alkol, kafein tüketimi, yaşlılık. Tabi bu sebepler yoksa mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Günlük hayatımızda bunlarla baş edebilmek için krem, kapatıcı ve maske gibi pek çok kimyasal ürün kullanırız. Halbuki bu ürünlere yüksek fiyatlar ödemek yerine göz altı morlukları nasıl geçer evde bu sorunu halledebiliriz.

 Göz Altı Morlukları ve Çözümleri

Salatalık ile; Salatalığı kabuklarını soymadan dilimler halinde kesiyoruz. Salatalık dilimlerini gözlerimizin üzerine koyup 10-15 dakika kadar bekletiyoruz. Ya da salatalığı rendeleyip soğuttuktan sonra gözlerimizin üzerinde pamuk yardımıyla 10 dakika bekletiyoruz.

Göz Altı Morlukları ve Çözümleri

Göz Altı Morlukları ve Çözümleri

Patates ile; Patatesleri dilimliyoruz. 15 dakika gözlerimiz üzerinde bekletiyoruz. Morluklar geçinceye kadar yapabilirsiniz.

Kaşık ile; Yemek kaşıklarını buzlukta yarım saat kadar bekletiyoruz. Daha sonra buzluktan çıkardığımız kaşıkları morluk olan kısımlarda kaşık soğukluğunu kaybedene kadar bekletiyoruz.

Sallama Çay ile; Kullandığımız çay poşetlerini atmak yerine soğumalarını bekleyip, gözlerimizin üzerinde bekletiyoruz. Böylece hem morluklar için faydalı olacak, hem de gözlerimizin yorgunluğunu alacak.

Süt ile ; Buzdolabında beklettiğimiz soğuk süte pamuk batırıyoruz. Süte batırdığımız pamukları gözlerimizin üzerinde 20 dakika kadar bekletiyoruz.

 Nane ile; Nane yapraklarını ince ince doğruyoruz. Göz altlarımıza koyup 15-20 dakika bekletiyoruz. Ya da taze nane yapraklarını doğrayıp soğuk süte ekliyoruz ve göz altlarımıza uyguluyoruz.

Bu saydıklarımızın yanı sıra ; sağlıklı beslenmeye, bol su içmeye,uyku düzenimizi sağlamaya dikkat etmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan İpek Eşarplar Nasıl Yıkanır ve Temizlenir başlıklı makalemizde eşarp nasıl yıkanır, İpek Başörtüsü Nasıl Yıkanır ve ipek eşarp hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ