Parkeleri Parlatmak İçin Ne Yapmalı?

Parkeleri Parlatmak İçin Ne Yapmalı?

Isı yalıtımı ve estetik görünümünün yanında sağlıklı olmasıyla tercih edilen parkeler oldukça kullanışlıdır. Doğru yöntemlerle temizlendiğinde ve kullanımlarına dikkat edilirse parkelerinizi ilk günkü güzelliğinde kullanmaya devam edebilirisiniz. Ancak parkeler zamanla parlaklığını yitirir ve kirli, eski bir görünüme sahip olurlar.Bu konumuzda da sizlere Parkeleri Parlatmak için neler yapılmalı sorusuna değiniyoruz.

Parke Temizliği Nasıl Yapılır

Özel parke temizlik ürünleri ve pahalı harcamalarla parkelerimizi temizlemek cazip bir seçenek olamasa gerek. Üstelik bu harcamalar neticesinde parkelerimizi parlatmayı başaramayabiliyoruz ya da geçici bir parlaklık sonrası eski haline dönmesine engel olamıyoruz.

Parkeler Nasıl Parlatılır

Bu yazımızda parkeleri nasıl parlatıp ilk günkü güzelliğine döndürmek için yapabileceğimiz seçenekleri öğreneceğiz. Öncelikle parkelerinizi yıpratmayacak yumuşak bir bezle tozunu alın. Parkeleri temizlemek için hazırladığınız suyun içine kullandığınız özel ahşap temizleyici üründen belirtilen miktarda koyun.

Parkeleri Parlatmak İçin Ne Yapmalı

Parkeleri silmek için hazırladığınız bezi ahşap temizleme ürünü kattığınız suda yıkayarak güzelce sıkın. Bezin fazla ıslak kalması halinde parkeleriniz yıpranıp kabarma yapabilir. Ahşap temizleme ürünleri yerine doğal ürünler kullanarak parlatmak istiyorsanız; sirke veyahut arap sabunu kullanarak parkelerinizi parlatabilirsiniz.

Ahşap parke temizliği konusunda faydalanabileceğimiz bir diğer doğal yöntemde zeytinyağıdır. Bir pamuk ya da bez parçasına az miktarda zeytinyağı dökerek parkeleri sildiğinizde parladığını göreceksiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus zeytinyağının miktarı olmalıdır. Zeytinyağını fazla kullanırsanız parkelerin kayganlaşmasına ve istenmeyen kazaların yaşanmasına sebep olabilirsiniz.

Bir diğer seçenek olarak parkeleri cilalamak düşünülebilir. Siste işlemiyle parkeleri zımparalayarak parkelerinizin yıpranan ve eskiyen bölümlerini temizleyebilirsiniz. Parkelerin cilalanması sonrasında açılan kısımlar macun yardımıyla doldurulur ve kuruduktan sonra tekrar zımparalanarak tesfiye edilir. Ancak bu işlemin bir uzman tarafından yapılması daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ