Kusursuz Bebek Gibi Cilt Nasıl Olur?

Kusursuz Bebek Gibi Cilt Nasıl Olur?

Günümüzde artık güzellik ve genç görünmenin ne kadar değerli olduğu hepimizin malumu. Bebek gibi bir cilde sahip olmak ise her bayanın hayali ve doğal cilt bakımı ürünleri gibi kimyasallara yüksek paralar ödememizin başlıca sebebidir. Kimyasal ürünler yerine doğal yolların denenmesini her fırsatta öneriyoruz, bu yazımızda da tesetturveben.com ailesi olarak Kusursuz Bebek Gibi Cilt Nasıl Olur? doğal cilt bakımı nasıl yapılır özellikle de evde cilt bakımı üzerinde duracağız.

Doğal Cilt Bakımı Formülleri

Cildimiz en kıymetli hazinemiz desek abartmış olmayız değil mi? Cildimizde oluşan en ufak olumsuz bir belirti özellikle de görünen bir bölgede ise bizi hayli kötü etkiler. Bu sebepleri göz önünde bulundurarak doğal cilt maskeleri kullanmadan önce güzelce araştırmalıyız. Doğal bakım yapalım derken televizyon ve sosyal medya da doğal diye satılan ürünleri kastetmediğimi belirtmek isterim. Doğal olduğunu düşünerek aldığınız o ürünler sizi sağlığınızdan edebilir. Bu tür ürünleri kullanmayın ama illa ben kullanacağım diyorsanız da Sağlık Bakanlığı onayı olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Bebek Gibi Cilt Nasıl Olur

Doğal Cilt Bakımı Önerileri

Aynaya baktığınızda bebek gibi bir cilt görmek istiyorsanız ilk önce ona değer vermeniz gerekiyor! Özellikle mevsim geçişlerinde cildinizin etkilenmemesi için bol su tüketimi önemli bir yere sahip. Nemsizliğin cildinizin en önemli düşmanı olduğunu unutmamalısınız, nemsiz kaldığında cilt kurur ve kullandığınız pahalı ürünlerde size yardımcı olamayabilir. Bu yüzden doğal cilt bakımı önerileri denildiğinde su tüketmenin önemi her fırsatta dillendirilir. Göz çevresi bakımı ve tüm cildinizi doğal bir nemlendirici ile kuruluktan ve göz çevresi kuruluğu için krem kullanmaktan kurtulmaya ne dersiniz?

İyi güzel de kendi doğal maskemizi nasıl yapacağız dediğinizi duyar gibi oluyorum. Vakit kaybetmeden evde cilt bakımı nasıl yapılır onu öğrenelim. Bu yazımızda muzun bünyesinde bulundurduğu mucizevi nemlendirici özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Cilt güzelliği için doğal yöntemler denince muzun muhteşem bu özelliği göz ardı edilemez. Muzun içerisinde bulunan vitamin ve mineraller cildinizi güzelleştirir ve canlı görünmesine katlı sağlayarak parlatır.

Buna mukabil muzda bulunan B vitamini de yaşlanmaya karşı en önemli destekçiniz olacaktır. Peki muz maskesi nasıl yapılır ? Bunun için yapmanız gereken kabuğundan ayırarak ezdiğiniz muzu krema ile güzelce karıştırın ve bu karışımı yüzünüze yedirerek acele etmeden sürün. Yaklaşık 25-30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske sayesinde yüzünüz nemlenecek, beslenecek, yumuşayacak ve parlak bebeksi bir yapıya sahip olacaktır.

Not: Muz maskesinin faydaları görüldüğü üzere saymakla bitmeyecek kadar çoktur ancak her kişisel bakım önerimizde yaptığımız gibi bunun sonunda da bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Muz’a karşı alerjisi olan takipçilerimizin cilt maskeleri konusunda dikkatli olmalarını, doğal cilt bakımı yapmadan önce doktorlarına danışmalarını öneriyoruz. Şimdiden sağlıklı, bebeksi cildinize kavuşmanız dileğiyle..

Bir önceki yazımız olan Türk Kahvesinin Cilde Faydaları başlıklı makalemizde cilt maskesi, faydaları ve kahve maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ