Tesettür Giyim Kombini Nasıl Yapılır

Tesettür Giyim Kombini Nasıl Yapılır

Tesettür Giyim Kombini Nasıl Yapılır

Tesettür Giyim Kombini Nasıl Yapılır, Her tarzda olduğu gibi tesettür giyimde de kombin oluşturmak oldukça önemlidir.Her tarzda olduğu gibi önemli olan sizin kıyafete ne kadar para harcadığınız değil, o kıyafetleri nasıl kombin yaptığınızdır. Kombininizi oluştururken öncelik olarak renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Her zaman olduğu gibi abartıdan kaçınılmalıdır. Tesettür giyimde genel olarak siyah, beyaz ve mavi gibi renkler sıklıkla kullanılır. Turuncu veya yeşil gibi renkler uygun değildir.Çünkü bahsettiğimiz bu renkler tesettür giyim kombini yaparken oldukça göze batar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat edeceğimiz bir diğer kural ise aldığımız kıyafetlerin yaşımıza uyum sağlamasıdır. Bu durum sizi rahatsız edebilir ve buna çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizi genç hissettiren renkleri ve kombini yakalarsanız kendinizi daha iyi hissedersiniz. Özellikle koyu kahverengi ve aşın siyah tonu renkler yaşlı durmanıza sebep olabilir Tesettür giyim temel taşlarını oluşturan ve en çok tercih edilen kıyafetler eşarp: bluz, hırka, kap ve pardösüdür.

Renk Uyumu

Saydığımız bu ürünlerin hepsini bir arada kullanmak ve aralarında bir kombin oluşturmak istiyorsak, aralarındaki renk uyumuna dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu size çok daha şık bir görüntü kazandırır. Eğer renk uyumu hakkında çok fazla bilginiz yoksa moda sitelerinde ki renk uyum cetvellerinden renk uyumları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ben kombin oluşturmakta çok zorlanıyorum diyor iseniz bu konuda internet size çok yardımcı olacaktır. Kombin oluştururken genç ve dinamik bir görünüm istiyor isek siyah bir eşarp, siyah bir güneş gözlüğü, san gömlek, mor tunik ve siyah bol kumaş bir pantolonla ilk kombininizi oluşturmayı deneyebilirsiniz. Tesettür giyimde kombin oluşturmak yalnızca kıyafetlerle sağlanmaz. Çanta, gözlük, kemer, takı gibi aksesuarlar çok önemli detaylardır.

Hiç bir zaman sizin sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek kadar kalitesiz ürünler kullanmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Her zaman gideceğiniz mekana yada ortama göre giyinmelisiniz. Örneğin bir cenazeye canlı renklerle giderseniz yadırganırsınız. Böyle bir ortama giderken ilk tercihiniz siyah ve siyah tonları olmalıdır. Bir akşam yemeğine gidiyorsanız eğer abiye bir kıyafeti tercih edebilir ve parlak kumaşlar kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Astarsız Kap Modelleri başlıklı makalemizde kap modelleri, tesettür kap kombin ve tesettür kap modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ