Tesettür Makyaj Önerileri

Tesettür Makyaj Önerileri

Tesettür Makyaj Önerileri

Tesettür Makyaj Önerileri, Kadınlar için makyaj genel olarak iyi görünmek adına önemli bir detaydır. Tesettür giyim her ne kadar temelde sadelik üzerine kurulu olsa da son yıllarda makyaj ve kıyafet açısından gösterişli seçimlere rastlamak mümkün. Günlük cilt bakımları yanında güzel bir görünüm için tesettür makyaj konusuna özen göstermek gerekiyor. Bazı önerileri göz önünde bulundurmak size beklenen sonuçları alabilmeniz açısından yardım edebilir.

Ten Rengine Göre Tesettür Makyaj

Ten renginin bilinmemesi beraberinde birçok makyaj hatasını da beraberinde getiriyor. Tabi ten rengin bilinmesi sonrasında buna uygun makyajın yapınası da son derece önemli. Sözgelimi tesettür giyim makyajı için de bu konu önemli. Ancak bunların da öncesinde nasıl göründüğünüzden ziyade ne hissettiğinizin önemli olmasına dikkat etmek gerekiyor.

  • Açık tenliyseniz, canlı renkler kullanabilirsiniz. Çok solgun görünmemek adına yanaklar pembeleştirilebilir. Ayrıca bal rengi sıkça kullanılır. Toprak renkli farlar, şıklığınızı tamamlamak adına idealdir.
  • Orta renk tenliyseniz, doğallıktan uzaklaşmadan sütlü kahve ve bej rengini sıkça kullanabilirsiniz. Bir ton daha koyu renk fondöten kullanmak sizi daha canlı ve hoş gösterecektir. Dudaklarda çarpıcı renkler kullanılabilir. Yani pembe tonlar, açık kırmızı vs. olabilir.
  • Buğday tenli tesettürlü kadınlar için makyaj detayında öne çıkan detay pastel sonları, mat renklerdir. Dilediğiniz renk seçimi sonrasında son derece güzel bir görünüm kazanabilirsiniz. Ancak dudak ve far renklerinin uyumuna dikkat etmekte yarar var.
  • Esmer tenli kadınlar için tesettür makyajında ışıltılı simli ürünlere yönelebilirsiniz. Özellikle altın ve bakır renklerine sıkça başvurabilirsiniz.

Tesettür Makyajda Hatalar

Tesettür makyajın en iyi sonucu vermesi için bazı hataları bilmeniz büyük öcüde işinize yarayacaktır.

  • Birincisi, eşarp rengiyle uyumsuz makyaj yapmaktır. Yani birbirini kapatan, boğucu görünüm veren makyajlardan kaçınmak gerekiyor. Diyelim ki lacivert bir baş örtünüz varsa, bu durumda makyajınızda da bu tonlarda far kullanmanız önerilir. Ancak bunun aksine yeşil tonlarca ya da kırımızı gibi sıcak renkler kullanırsanız, alınan tesettür makyaj sonucu pek de iç açıcı olmaz. Aynı ve benzer tonlarda renkleri kullanarak iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • İkinci önemli detay makyajda kullanılan fondötenin cilt renginize uymamasıdır. Eğer cilt renginize hiç uymayan bir tonda fondöten kullanırsanız, yapay ve sizinle uyuşmayan bir görüntü elde edebilirsiniz. Kendi renk tonunuzdan bir ton daha açık ya da koyu seçimler yapmanız önerilir.
  • Ruj rengi ve fark uyumu tesettür makyajında dikkat edilmesi gereken önemli diğer detaydır. Koyu renk bir far sürmüşseniz ya da son derece gösterişli parlak bir farınız varsa, bu durumda ruj kullanımında sade renklere yönelmeniz önerilir.

Bir önceki yazımız olan Yüz Şekillerine Göre Tesettür Makyaj Çeşitleri başlıklı makalemizde 2017 tesettür makyaj modası, tesettür makyaj çeşitleri ve tesettür makyaj yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ