Özel Geceler İçin Tesettür Makyaj

Özel Geceler İçin Tesettür Makyaj

Özel Geceler İçin Tesettür Makyaj 

Özel Geceler İçin Tesettür Makyaj, kadınların en sevdiği ve vazgeçemediği bir bakım işlemidir.  Doğru yerde ve zamanda kullanılan tesettür makyaj çeşitleri genel anlamda daha iyi görüntü vermek adına kritik öneme sahiptir. Yüz hatları belirginleşen tesettürlü kadınlar, eşarp detayını da dikkate alarak makyaj yaparlar. Tabi bununla sınırlı değildir. Aynı zamanda ten rengi ve yüz şekli de önemlidir.

Özel Gece Makyajı

Özel gecelerde, balo, yemekler, eğlenceler vs. olduğu zaman makyaj renkleri ve uygulamaları daha farklı bir hal alır.  Bu noktada kıyafetle uyum ve gidilecek mekânın özellikleri dikkate alınmalıdır. Ancak genel bütünlüğü bozmayan ve dengeli tesettür makyaj yapımı son derece önemlidir. Aksi halde elbise ne kadar güzel olsa da diğer detaylar tüm gecenizi mahvedebilir.

Bir örnekle açıklanırsa, pembe saten bir elbise ve krem rengi eşarbınız olduğunu varsayalım. Bu noktada elbise rengi canlı olduğundan makyajın çok baskın olmaması önerilir. Yani pembe tonlarında ve açık renklerde olması kıyafetin önüne geçmesini önler. Diğer yandan siyah bir elbise giydiğiniz düşünülürse, bu duruda eşarpta ve makyajda çok daha canlı, gösterişli renklere başvurulabilir.  Örneğin kırmızı ruj kullanımı gibi. Eşarpta da kıyafetin sade olması nedeniyle renkli desenler olabilir.

Günlük Kullanım için Tesettür Makyaj

Alışveriş yaparken, arkadaş toplantılarında ya da iş yerinde sıradan bir günde makyajınızın nasıl olacağı konusunda pek fikriniz yoksa, tesettür giyim makyajı için çok abartılı olmayan renkler kullanılabilir. Yani mavi- yeşil farlar, kırmızı parlak rujlar iş yeri için abartılı görünebilir. Yine kıyafetlerle bütünlüğü sağlayabileceğiniz seçimler yapmanız önerilir. Örneğin kahverengi bir elbise giydiğiniz varsayılırsa, krem rengi eşarp olduğunu düşünürsek, şeftali renklerinde ruj, yine kahve tonlarda göz makyajı uygun olabilir. İsteğe göre tamamen sade seçimler de kullanabilirsiniz. Hafif allıkla yüze canlılık kattıktan sonra renksiz parlatıcı ve nude tonlar kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Göz Şekline Göre Tesettür Makyaj

Göz şekline göre tesettür makyajı ı konusu sanılandan daha önemli bir konudur.  Çünkü aynı zamanda gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkararak makyajı tamamlayan bir parça demektir. Bu noktada göz şekillerini ve bunlara uygun tesettür makyajı açıklamakta yarar var:

  • Küçük gözler için makyaj: Gözlerinizi küçükse, bu durumda da büyük göstermek için Eyeliner, aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Ayrıca kalem kullanırken iç kısmından ziyade biraz dışarıdan uygulama yapmanız önerilir.
  • Büyük gözlüler için küçültme yapılması için iç kısma kalem çekilebilir. Bu sayede daha normal ebatlarda bakışlar sağlanır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Tesettür Makyaj Tavsiyeleri başlıklı makalemizde tesettür giyim makyajı, tesettür makyaj ve tesettür makyajı ipuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ