Makyajsız da Güzel Görünmenin Tüyoları

Makyajsız da Güzel Görünmenin Tüyoları

Makyajsız da Güzel Görünmenin Tüyoları

Makyajsız da Güzel Görünmenin Tüyoları, Makyaj tesettürlü kadınlarda özellikle son 10 -15 yılda daha fazla öne çıkan bir uygulama. Bunda elbette ticari açıdan tesettür modasının etkisinin yoğunlaşması da etkili. Sözgelimi bazı tesettürlü kadınlar dışarı çıkarken makyaj yapmayı seçerken bazıları da makyaj yapmadan doğal kalmayı tercih ediyorlar. Doğal yollarla güzelleşmek bu noktada önem kazanıyor. Ekstra makyaj uygulaması yapmadan canlı, bakımlı görünmek için püf noktalarına dikkat etmekte yarar var.

Günlük Bakım Rutini Önerisi

Bakımlı ve güzel görünmenin belki de en önemli yolu cilt güzelliğidir. Doğal yollarla güzelleşmenin yolunu arayanlardansanız, cildin bütün olarak temiz, nemli olmasına özen göstermeniz gerekir. Banyo sonrasında nemlendirici veya kırışıklık gidericiler kullanılabilir. Banyo sonrası olması önemli, çünkü gözeneklerin en açık olduğu dönem bu zaman oluyor ve cilt çok daha etkili besleniyor. Bunun dışında yüz bölgesi güneşe maruz kaldığında koruma amaçlı önceden krem kullanmak, çok uzun süre güneşe maruz kalmamak gibi detaylara da dikkat etmek gerekmekte.

Eğer yüzde akne sorunu varsa yine gün içinde cildi temizleyerek nemlendirici sürmek ve o sorunlu bölgelerle oynamamak diğer önemli bir detaydır. Son olarak doğru ürünü kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Örneğin bir cilt bakım kremi alırken hassas cilt yapınız varsa, buna göre bir seçim yapmanız gerekir.  Bu şekilde etkisini daha fazla almanız mümkün olacaktır.

Doğal Maskeyle Canlılık Kazandırın

Bitkisel içerikli ürünler, cilt yapısı için bazen beklenmedik iyi sonuçlar verebilmektedirler. Güzelliğe katkı sağlayan doğal cilt maskeleri gözeneklerin temizlenmesi, sıkılaşması ve cildin kendini yeniden yapılandırmasında son derece etkilidir. Cilt maskelerine bir örnek vermek gerekirse bal ve tarçın maskesi en etkili maskelerden biridir. Kendi içerisinde yararlı onlarca içeriği barındırır. Ciltteki sorunların çözümü için birlikte güçlü etki eder. 2 kaşık bal ve 1 çay kaşığı kadar tarçının karışımı sonrasında daire hareketleriyle cilde sürülür ve yarım saat ciltte bekletilir. Sonra da ılık suyla temizlenir. Anti bakteriyel özelliğe sahip bu maske haftada bir ya da iki kere düzenli olarak uygulanmalıdır. Bakım sonrasında bir süre gözeneklere başka bir madde sürülmemelidir.

Bir önceki yazımız olan Evde Tırnak Bakimi İçin Öneriler başlıklı makalemizde evde manikür yapma, evde tırnak bakımı ve tırnak bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ