Gelin Makyajı Nasıl Olur?

Gelin Makyajı Nasıl Olur?

Gelin Makyajı Nasıl Olur?

Gelin Makyajı Nasıl Olur, Kadınların en özel günlerinde sorun yaşamak istememeleri nedeniyle gelin makyajı kritik öneme sahip bir konudur. Tesettürlü gelinler için makyaj önerilerinde başlıkla beraber değerlendirme yapmak daha mantıklı olacaktır. Gelinlikle ve de makyajla bütünlük sağlayan bir makyaj son derece şık görünüm verecektir.

Başlığın Gösteriş Durumu

Gelinliğin geneli ve baş bölümünün gösteriş durumuna göre tesettür gelin makyajı seçmeniz önerilir. Bu durum önemlidir çünkü genel bir uyum sağlaması adına dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Örneğin sade bir gelinliğiniz varsa, duvak ya da gelin başı bölümünü daha gösterişli ayarlayabilirsiniz. Diğer yandan gelinlik kabarık, duvak uzun ve üzerinde bir sürü işleme, dantel ya da taş detayı varsa da makyajın sade renklerden seçilmesi önerilir. İki açıdan sadelik ya da gösteriş olmaması önerilir.

Ruj ve Far Seçimi

Kritik noktalardan birisi makyajın ruj ve far bölümüdür. Genelde bu alanda çok dengesizlikler görüldüğü için önemle üzerinde durulması gerekir. Kaldı ki tesettür makyaj içinde yüz daha fazla ön planda olduğu için buna bir tık daha çok önem vermek gerekir.  Ruj ve far kullanımında dikkat edilmesi gereken detaylar şöyledir:

  • Rujun kendi doğal ten renginize uygun olması önerilir.
  • Far kullanımının göz şekline göre olması gerekir. Gözler küçükse genelde daha aydınlık makyajlar önerilir. Normale göre daha büyük gösteri küçültmek için de koyu tonlara yönelebilirsiniz.
  • Ruj kullanırken dudaklarınız normalden çok inceyse, kenarlara, iç ve orta bölüme beyaz kalemle dolgunlaştırıcı etki yaratabilirsiniz. Ayrıca nude tonlar daha dolgun görünüm verecektir.
  • Eyeliner ve ruj ile sade bir makyaj istiyorsanız, bu durumda ruj seçiminde daha canlı tonlara yönelebilirsiniz.
  • Far renginiz gölgeli ve koyu tonlardaysa, bu durumda ruj renginizin açık renk olması önerilir.

Gelin Makyajını Kendim Yapabilir miyim?

Makyaj konusunda uzun zamandan bu yana el alışkanlığım var ve kendim yapabileceğim şey için kuaföre bir sürü para vermek istemiyorum diyorsanız gelin makyajını evde yapmak sizin için ideal çözüm olacaktır. Profesyonel görünüm için gereken cilt zemini ürünlerini temin ettikten sonra işlemlere başlayabilirsiniz. Kapatıcı ve gölgelendirme işleminin iyi yapılması diğer işlemlerin kolaylaşmasını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Gelinlik Fiyatları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ