Tesettür Gelinlik Fiyatları 2017

Tesettür Gelinlik Fiyatları 2017

Tesettür Gelinlik Fiyatları 2017

Tesettür Gelinlik Fiyatları 2017, Evlilik hazırlıkları sırasında herkesin dikkat ettiği bir konu fiyatlardır.  Belli bir bütçe ayrılarak yapılan alışverişlerde hedeflenen ürünün ekonomik olması temel hedef olarak söylenebilir. Ancak her zaman bu mümkün olmadığından alternatifleri de değerlendirmek gerekmekte.  Gelinlik fiyatları ile değerlendirme yaparken tabi sadece fiyata odaklanmamak gerekiyor. Çok uygun fiyata aaradığınız modeli bulabileceğiniz gibi fazlasıyla ödenen gelinlikten istenen performans da alınmayabilir.

Gelinlik Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

Önemli bir konu, gelinlik fiyatlarını belirleyen etkenler ve değişim potansiyelidir.  Öncelikle malzeme kalitesi, işlemelerin sıklığı, el işçiliği ya da makine işçiliği olması durumu, tamamlayıcı parçaların durumu, firma fiyatlandırmasında belirlenen kurumsal politika vs. belirleyicidir. Yani tek bir fiyat belirleyen etken yerine çok yönlü değerlendirmeden bahsedilebilir.

Tabi bu noktada desen sayısı arttıkça fiyat da artar şeklinde mantık geliştirmek de yanlış olacaktır. Çünkü sade ve son derece lüks gelinlikler de görülebilir. Daha çok tasarım ayrıntısı gelinliği özel yapacaktır.

Alışveriş Merkezleri mi Esnaf mı Daha Avantajlı?

Nereden gelinlik alışveriş yapacağınıza karar veremediyseniz ve alışveriş merkezleriyle esnaf arasında seçim yapmak istiyorsanız, ki farklı açıdan değerlendirme yapabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde gelinlik fiyatlarına eklenen miktarın daha fazla olduğunu belirtmek gerek. Yani merkezin kira ücreti diğer yerlere göre daha fazla olduğu için ve ekstra giderler de söz konusu olduğundan ederinden daha fazla ürünler bulabilirsiniz. Diğer yandan AVM kampanya dönemi denk geldiğinde normal fiyatlandırmaya göre daha uygun alışıveriş yapabilirsiniz. Bu durumda da esnaf daha pahalı olacaktır. Fakat hem esnaf kültürünün devamlılığı açısından hem de fiyat bakımından çarşıdan hizmet almanız daha avantajlıdır. Ama   aradığınız gelinlik modeli esnaf mağazalarında olmadığında da daha büyük yerlere gidebilirsiniz.

Ekonomik Gelinlik Mümkün mü?

Ekonomik gelinlik kumaşı siz temin ettiğinizde ve güzel bir dikim yeri bulduğunuzda mümkün olabilir. Özellikle gelinlikte sade tasarımlardan hoşlanan ya da ekonomik planlama yapan kişiler için el yapımı özel dikim gelinlikler önerilebilir. Şunu göz önünde bulundurmak gerek: gelinliğin kendi üretim fiyatlandırması ile mağazalardaki gelinlik satış fiyatları arasında ciddi fark bulunmakta. Bu fark gelinliğin kendisinden çok aslında mağaza eklemeleriyle ilgili bir durum.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Kına Gecesi Gelin Başı Modelleri başlıklı makalemizde kına gecesi gelin başı, kına gelin başı modelleri ve tesettür gelin başı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ