Tesettür Kına Gecesi Gelin Başı Modelleri

Tesettür Kına Gecesi Gelin Başı Modelleri

Tesettür Kına Gecesi Gelin Başı Modelleri

Tesettür Kına Gecesi Gelin Başı Modelleri, Kadınlar için kına gecesi evlilik öncesinde geleneksel olarak yapılan bir kutlama ya da eğlencedir. Bindallı ismi verilen geleneksel özellikleri olan kıyafetler giyilerek bazı geleneksel uygulamalarla eğlence düzenlenir. Sözgelimi tesettürlü kadınlar için kına gecesi gelin başı önemli olduğundan   bu modellere yer vermekte yarar var. Çünkü tesettürün en önemli bölümünden biri baş bölümü ve bu kısmın süslemesi için değişik modeller örnek alınabiliyor.

Gelinlik Başı Tasarım Örnekleri

Renk olarak kırmızı, mor, pembe, mavi, altın sarısı, mürdüm gibi seçenekleri bulabileceğiniz kına gecesi kıyafetleri, tesettür gelin başı olarak da aynı renklerde devam eder. Ancak desen ve tasarım olarak elbiseyi tamamlarken daha gösterişli ya da daha sade olabilir.

Üzerinde işlemelerin olduğu motifler her zamanki gibi popülerliğini koruyor. İşlemelere ek olarak tül eklemesi ya da uzun bir örtü şeklinde devam etmesi mümkün. Tabi sade tasarım sevenler de düşünülmüş ve tek renk ve sadece ön kısmında taşlı bir takı kullanılarak uygulanması da mümkün.

Kına İçin Gelin Başı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kına için gelin başı kullanımı sırasında bazı detaylara önem vererek daha güzel sonuçlara ulaşılması mümkündür:

  • Öncelikle kına gelin başı modelleri seçiminde önemli olan nokta bütünü boğucu bir görüntü vermeden sağlamaktır. Yani elbisede çok fazla dantel, taş işlemesi olduğu düşünülürse, eşarp bölümünün nispeten daha sade olması önerilir. Elbisenin kendini tam olarak ortaya çıkarabilmesi için önemli bir detaydır. Tam tersine kıyafet daha sadeyse, gelin başında dikkat çekecek bir taş detayı ya da tül vs. gibi süsleme olabilir.
  • İkinci olarak makyaj ve desenlerde denge aranmalıdır. Diğer bir ifadeyle makyaj yaparken yine üst bölümdeki süsleme ve gösteriş dikkate alınmalı, ters orantılı biçimde işlem yapılmalıdır. Çok gösterişli göz yoran bir makyajla aynı derecede gösterişli bir baş süslemesi göz yorucu olur.
  • Makyaj yaparken sade tonlarda far seçimi yapılıyorsa, rujda renk açısından patlak görüntü veren seçimlere yönelmek gerekir. Far bölümü koyu olan makyajlarda dudaklar nude ya da şeftali tonlarda olabilir. Dudakları kalın göstermek için beyaz kalemden yararlanmanız önerilir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Duvak Modelleri başlıklı makalemizde 2017 tesettür duvak modelleri, duvak modelleri ve duvak seçerken dikkat edilmesi gereken hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ