Geniş Yapılı Bayanlar Nasıl Giymeli?

Geniş Yapılı Bayanlar Nasıl Giymeli?

Ülkemizdeki bayanların için önemi ve değeri giderek artan giyim olan tesettür giyim manasıyla ve hoşluğuyla pek çok kadını cezp etmektedir. Kadınların ilgisi ile de pek çok yeni üretimler her bedene her modele uyan geniş bir ağa sahip olmuştur.

Tesettür modelleri kadınlara pek çok avantaj sunmaktadır.

Zaten örtmenin anlamı da budur kadın tüm kusurunu güzelliğini örtebilir. Yeni yeni
yaygınlaşan feraceler tunikler, trenccotlar çeşit çeşit elbise etek modelleri bu geniş çaplı
giyim ağında her modele ulaşabilir. Bizim ülkemiz kadınları genel olarak armut tipi vücuda sahip olması dolayısıyla üstü küçük altı geniş bir fiziğe sahiptir.
Üretilen pek çok model de buna hitap eder. Tek sıkıntı kadının kendi fiziğini bilmesi ve doğru giyim tarzını kendisi yakalamalıdır. Ve artık gelişen teknoloji sayesinde bu zor değildir. Özellikle geniş basenli bayanlara tesettür giyerken konuya dikkat çekelim. Seçtiği bir elbise onu daha geniş ve ya olduğundan daha basık gösterebilir.
Peki, nasıl giyinmeleri gerekiyor. Dar pantolonlardan kesinlikle kaçının hatta kilo verene kadar almayan bile. Bu sezon son derece moda olan asimetrik tuniklerden faydalanabilir kalçayı özellikle kapatırsanız doğru giyimi yakalamış olursunuz.

Geniş basenli bayanlara uygun tesettür modelleri genel anlamda şöyle bir bakacak olursak A tipi elbiseler feraceler pardösüler size çok uygundur Eğer üstünüz çok inceyse robadan kesimli kıyafetler sizi incecik gösterecektir Roba kesim kıyafetler göğüs altından bollaşan elbiselerdir Bu kesime mutlaka feracelerde de rastlamışsınızdır şıklığıyla aklınızı başınızdan alır.
Kısa giyim tercih ederseniz eğer bacaklarınızın üst kısmı da geniş ise genişliği kapatana kadar uzun giyinin. 2017 tesettür modası bunu uygulamayı bekliyor. Dış giyim tavsiyelerimiz böyle eğer üst giyim alt giyim içinde merak ediyorsanız renkleri burada kullanabilirsiniz üste açık renk alta koyu renk tercih edin dikkatler alta kaymasın.
Tesettüre uygun olanda zaten dikkat çekmemek için koyu giyinmektir. Yani geniş basenli bayanlara uygun tesettür bu giyim konusunda oldukça rahat olmalarını sağlar. Hatta herhangi bir kusuru olan bütün kadınlar bu konuda rahat olabilir. Çünkü tesettür zaten örter gizler kapatır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Giyim Markaları Listesi başlıklı makalemizde Arzu Ergen, Azra Özer ve Betül Işık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ