Tesettür Kına Gecesi Elbisesi

Tesettür Kına Gecesi Elbisesi

Tesettür Kına Gecesi Elbisesi

Tesettür Kına Gecesi Elbisesi, Düğün veya nikah öncesinde geleneksel olarak kadınlar arasında yapılan kına geceleri kıyafetlerle daha güzel şekilde süslenir. Tesettür kına elbise modelleri de her biri farklı model ve desende sunulmaktadır. Yeni evlenecekler, hazırlık aşamasında olan kadınlar için önemli bir parça olan kına gecesi elbiseleri   rengarenk ve canlı görünümleriyle adeta geceye damga vuracak türden.

Renklerde Öne Çıkan Detaylar

Kına elbiseleri genelde sıcak renklerden oluşuyor.  Desen olarak farklılıklar olmakla beraber koyu ve açık kırmızı tonları, bordo, mürdüm, fuşya tonları, pembe, turuncu, altın sarısı, mavi, mor, yeşil renkleri görülebiliyor. Desen olarak genelde işlemeli ve iki-üç renkli seçenekler görmek mümkün.

Etek bölümleri genellikle aşağı kısımda hafif kabarık ya da düz şekilde görülüyor. Eşarp kısmında da yine işlemelerde ağırlık durumu fark edilebilir. Yani geleneksel bir uygulama olduğu için işlemelerde de motif olarak geleneksel özellikler devam etmekte. Ekstra tüllerle ve kemerle desteklenen son derece şık tesettür kına gecesi elbisesi görmek mümkün.

Kına Gecesi Elbisesi Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar için özel bir gecede kına gecesi elbisesi seçimi için de bazı detaylara dikkat etmekte yarar var:

  • Fiziksel özelliklerinizi dikkate alarak model seçimine özen gösterebilirsiniz. Kendinize göre rahatsızlık duyduğunuz alanı kapatmak için bazı detaylara özen göstererek daha iyi görünüm verebilirsiniz. Örneğin yan bölgelerde fazlalıklar varsa, yüksek bel ve kemer kullanılması, ayrıca tül detaylarıyla dikkati farklı yöne çıkma durumu olabilir. Kısa boydan dolayı şikâyetçi olunuyorsa, topuklularla ve kabarık elbise aksine uzunlamasına aşağı inen seçimler yapılabilir. Üst gövdeyi uzun göstermek önemlidir. Ayrıca desen bakımından da ön kısmı gösterişli seçenekler kullanılabilir.
  • Farklı renkleri bir arada kullanırken renk geçişlerinde dikkat etmek gerekiyor. Örneğin kırmızı kullanımında ağırlık bu renk olacağından ikinci bir renk kullanırken zıt renkler seçilmesi önerilir. Krem ya da altın tonları gibi. Yine mvi gibi daha farklı bir kına gecesi elbisesi varsa, gümüş tonları son derece şık bir görünüm verebilir.
  • Makyaj ve başlık konusunda uyum aranmalıdır. Eşarp bol desenli ve gösterişli olacağı için makyajınızı da çok gösterişli yapmamanız önerilir. Bu sayede daha güzel görünüm kazınabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gelin Makyajı Nasıl Olur? başlıklı makalemizde gelin makyajı, gelin makyajını evde yapmak ve tesettür gelin makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ