Yüz Şekillerine Göre Tesettür Makyaj Çeşitleri

Yüz Şekillerine Göre Tesettür Makyaj Çeşitleri

Yüz Şekillerine Göre Tesettür Makyaj Çeşitleri

Yüz Şekillerine Göre Tesettür Makyaj Çeşitleri, Farklı yer ve mekanlar için tesettür makyaj çeşitleri için her sene yeni uygulamalara rastlamak mümkün. Modasının değişken etkisini tesettür makyajda da hissedebilir, daha etkili sonuçlar almak adına tüm beklentilerinizi bazı önerilere göre yapabilirsiniz.  Ancak her şeyden önce makyaj yapmadan önce cilt temizliği ve düzenli bakımın önemine değinmekte yarar var.  Bunun nedeni makyajın gözenekleri kapatması ve uzun saatler bu şekilde beklemesinin ardından olası sorunların önüne geçilmesi durumudur. Yani cilt yapısında sorun olması halinde bunu cilt bakımı ile daha iyi bir yönde kullanabilirsiniz. Bu bakım özellikle gece saatlerinde daha da önemli bir hal alacaktır. Çünkü yeniden yapılandırma işlemleri ancak bu saatlerde meydana gelir.  Gözenekler tıkalı olduğunda da sorunlar baş gösterir.

Kıyafet ve Makyaj Uyumu Nasıl Olmalı?

Kıyafet ve makyaj uyumu belki de tesettür makyaj yapımı için en kritik noktalardan birisi. Bunun nedeni, hepsinin bir bütün oluşturması ve bu bütünü bozan parçaların pek de iyi sonuçlar vermemesidir. Nasıl kötü sonuçlar olabileceğini biraz daha açmak gerekirse, örneğin abiye tesettür kıyafet için belirsiz bir makyaj olmaması gerekir daha baskın ve ağır- profesyonel makyajlar tercih edilir. Bunun dışında tam tersine günlük giyim için de ağır makyaj yapılmaması gerekir. Bu sefer de ortam ve kullanım amacı bakımından beklenmeyen sonuçları olabilir. Daha doğrusu abartılı görülebilir.

 Yüz Şekillerine Göre Tesettür Makyaj

Makyaj ve yüz şekline göre tesettür makyajı daha doğru kullanım olması açısından önemli bir diğer konudur. Örneğin yuvarlak yüzlüler ve keskin hatlara sahip kadınların kapatıcı, kontur uygulamaları daha farklıdır.  Yüz hatlarında kendinize sorunlu görünen bölgelerin makyajla şekillendirilmesi mümkündür.  Yine yuvarlak hatlı yüzlerden bahsediyorsak, çene kısımlarında keskin hatlar yaratmak üzere o bölgeleri vurgulamak ve odak noktasını gözlere doğru yoğunlaştırmak gerekiyor. Çok keskin hatlar varsa da o bölgeleri oval gösteren kontur uygulaması, aydınlatıcı kullanımı önerilir. Oval yüz hatlarında ekstra kapatıcı ye gerek kalmaz. İdeal hatlar olduğu için göze batan bölge genelde olmaz.

2017 Tesettür Makyaj Modası Nasıl?

Gerek iş yerinde gerekse özel davetlerde bu sene de geçen senenin makyaj etkilerini hissetmek mümkün.  2017 tesettür makyaj modası için en önemli detaylardan biri nüde renk tonlarından yararlanmak. Özellikle koyu renk far, Eyeliner ile gözler çok daha belirgin hale getirilir ve dudaklarda nude tonlar ya da şeftali renkler kullanılır.  Bu sayede çok da ferah ve şık görünüm elde edilecektir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Makyaj Yapılışı başlıklı makalemizde tesettür giyim makyajı, tesettür makyaj ve tesettür makyaj hataları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ