Vücudunuzu Tanıyın Tarzınızı Belirleyin

Vücudunuzu Tanıyın Tarzınızı Belirleyin

Vücudunuzu Tanıyın Tarzınızı Belirleyin

Giyimine özen gösteren her kadın, vücudunu iyi tanıyıp ona göre tarzına stiline karar verir. Kombinlerini buna göre ayarlar. Bu nedenle zayıflasanız da kilo da alsanız genel olarak değişmeyen bir vücut tipiniz var.

Vücut tipimiz hangisidir, vücut tipleri nasıl tanımlanır. Vücut tipimize uygun tesettür kombin nasıl hazırlayıp seçebiliriz? Mezomorf, endomorf ve ektomorf olarak tanımlanan 3 çeşit vücut tipini keşfedip tarzımı, stilimizi belirleyelim.

Mezomorf

Mezomorf: Bu vücut tipine sahip olan kadınlar genellikle atletik bir görünümdedirler. Fazla kilolu olmadığı halde kalın ve güçlü bir yapıya sahip olduğundan yanlış bir tercihte çok kilolu gösterebilir. Bu nedenle stil belirlerken dikkat edilmesi gereken detaylar var.

Neler Tercih Edilmeli: Yüksek bel, maksi boy etekler mezomorf vücut tipindeki kadınlar için en ideal parçalardır. Mezomorf vücut tipindeki kadınlar geniş omuz geniş omuzlara sahip oldukları için kabarık kollu maskülen paltolardan ve maskülen tarzlardan kaçınmaları uzak durmaları gerekmektedir. Abartılmış yüksek topuklu ayakkabılar vücut tipini heybetli bir görünüm kazandıracaktır. Bu nedenle spor daha rahat; balerin babetlerle romantik tarzlara sahip olabilirsiniz.

Endomorf

Endomorf: Endomorf vücut tipine sahip kadınlar, minyon hatlara sahiptirler. Metabolizması yavaş çalışan bu tipteki kadınlar fazla kilolarından şikayetçi olmakla birlikte genellikle “su içsem yarıyor” gibi yakınmaları duyabilirsiniz. Diğer vücut tiplerine göre daha kısa ve balık etli bir görünüme sahiptirler, Bu nedenle stillerine daha çok dikkat etmesi gerekiyor.

Neler Tercih Edilmeli: Endomorf vücut tipine sahip olan kadınlar üst bacak bölgesindeki fazla kilolarından şikayetçi olduklarından, düz kesin ve dar eteklerden uzak durmalı. Bel vurgusu yapan volanlı etekler, A kesim kıyafetler öncelikli tercih edilmeli. Aynı rengin benzer tonlarıyla kombinler oluşturarak ton sür tonun elegan stiline; flare pantolonlarla uzun yelekleri kullanarak casual şık görünüme adım atabilir.

Ektomorf

Ektomorf: Ektomorf vücut tipine sahip kadınların metobolizması hızlı çalışır. Kilo almaya yatkın değiller ve fazla kilolarından şikayet etmezler. Hatta çoğu zaman ”kilo alamıyorum” diye yakınırlar. Çoğu kişi tarafından şanlı görülseler de stil belirlerken dikkat etmeleri gerekiyor.

Neler Tercih Etmeli: Ektormorf vücut tipine sahip kadınlar, dikine çizgilerden uzak durmalı çünkü bu onları daha uzun ve ince göstereceği için orantılı bir hat sergilemeyecek. Vücudunuza tam olan kıyafetler sizin için en doğru seçim olacaktır. Geniş omuzlu paltolarla maskülen stilleri; maksi pileli eteklerle salaş üstleri kombinleyerek normcore stilleri; kloş eteklerle romantik görünümleri; desenli elbiselerle dinamik stilleri  tercih edin. Bununla beraber ne dapdar ne de aşırı bol kıyafetlerden uzak durun.

Bir önceki yazımız olan Tesettürde Çok Bol Kıyafetler başlıklı makalemizde tesettür kaftan modelleri, Tesettür kıyafetler ve yüksek bel maksi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ