Duvardaki yağ lekeleri nasıl mı çıkartılır?

Duvardaki yağ lekeleri nasıl mı çıkartılır?

Duvara sıçrayan yağ lekeleri özellikle hanımlar için bir baş belası o güzelim duvara sıçrayan yağ lekeleri sinir bozucu olmaktadır. Bir duvarı baştan aşağı boyamak kolay bir iş değildir. Peki ama nasıl kurtuluruz bu dertten? Şimdi size bu lekelerden nasıl kurtulacağınızı anlatacağım. Yağ sıçrayan bögeye boya yapılmaz yapılsa bile eskisini tutmayacaktır. Bunun için baya bir malzeme harcamak gerekir. Ama ben size bunun daha kolay bir çözüm sunacağım. Özellikle şunu söylemem gerekir duvara sıçrayan yağa ilk anda müdahale etmek çok önemlidir.Çünkü henüz taze ve reaksiyona girmemiş olan yağlar daha kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Aksi bir durum oluştu diyelim ve yağ lekeri duvarda günlerce beklediyse aşağıdaki pratik çözüm tam size göre.Umarız duvarlarda oluşan bu kirli görüntüden oldukça hızlı bir şekilde kurtulursunuz.

Duvarda Oluşan Lekeler Nasıl Temizlenir

Yağ Lekesini Temizleyen Karışımlar:

Malzemelerimiz :

  • Yağ çözücü
  • Bulaşık deterjanı
  • Çamaşır suyu
  • Ilık su

Uygulanışı:

Yukarıda saydığımız malzemeleri yarım kova ılık suda karıştıralım. Yağ sıçrayan duvara fazla bastırmadan  bez veya bulaşık süngeri ile silinir. Fazla bastırarak silmek boyaya zarar verebilir.Kuruduktan sonra yağ lekelerinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Parkeleri Parlatmak İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde Ahşap Parke Temizliği, Ahşap Temizleme Ürünleri ve Parke Temizliği Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ