Cildiniz İçin Pratik Güzellik Bilgileri

Cildiniz İçin Pratik Güzellik Bilgileri

Cildiniz İçin Pratik Güzellik Bilgileri

Cildiniz İçin Pratik Güzellik Bilgileri, Doğal, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü için yapılacak bazı uygulamalar size basit ama etkili çözüm getirebilir. Ciltte meydana gelen sorunların çözümü için bazı öneriler sayesinde çözüme ulaşmanız mümkündür. Ancak öncesinde her cilt yapısına uyan ürün ve uygulamanın farklı olabileceğini de dikkate alarak bu işlemleri yapmanız önerilir.

Cilde Doğal Canlılık Kazandırmak

Doğal güzelliğe önem veren kadınlardansanız, bu durumda bazı pratik önerilere kulak asarak cilde doğal güzellik kazandırabilirsiniz.  Bunlardan bazıları:

  • Havuç yemek cilde kendi canlı ve doğal rengini kazandıracaktır. Yorgun göründüğünüzde bunu mutlaka değerlendirin.
  • Soğuk su ile yüzünüzü yıkadığınızda gözenekler daha da sıkılaşır ve pürüzsüz görünüm verir. Günde birkaç kere soğuk suyla cildinizi yıkayın.
  • Tonlarca makyaj yapmadan da bakımlı ve canlı görünebilirsiniz. Yüz bölgenize günlük hareket egzersizi uygulayın. Yanak ve alın bölgeleri göz çevresi için parmaklarınızla kan akışını hızlandıran hareketler yapın.

Sivilce ve Siyah Noktaları Önlemek

Sivilce ve siyah noktaları engellemek için şu önlemleri almanız önerilir:

  • Cilt gözeneklerini her zaman temiz tutun.
  • Nemlendiricinizi düzenli olarak uygulayın. Vazelin de çok sık kullanılmaması şartıyla cilde nem dengesini kazandırır. Bir siyah nokta ya da sivilceyi sıktırmayın, oynamayın. Gözenekler daha da büyüdüğü için yayılması kolaylaşacaktır.
  • Doğal maskelerden yararlanın. Bal ve tarçın karışımı sık kullanılan pratik cilt maskesi olarak bilinir. Bitkisel ürünler düzenli kullanıldığında sandığınızdan daha fazla etki edecektir. Ancak tek seferde mucize yaratmasını beklemeyin.
  • Karbonat ve su ile yapılan basit bir karışımı sivilce üzerine sürdüğünüzde iz kalmadan kurumasını sağlayacaktır.

Selülitleri Engellemek

Selülit bir kilo sorunu değil, yağ sorunudur. Vücuttaki yağ oranının artması ile gözeneklere dolan yağlar deri üzerinden de belli olur. Bu sorunu çözenin en iyi yolu, kas yapmak, diğer bir ifadeyle spor yapmaktır. Kas oranınızı artırarak selülitleri yok etmek mümkün hale gelir.

Günlük Bakım Önerileri

Cildin nefes alabilmesi için her gün düzenli oalrak temizliğe ve neme ihtiyaç duyar. Gece yatmadan önce eğer uyanıksanız gece 1 ve 3 arası cilt bakımı yapmanız önerilir. Makyajla uyumamanız, suyla cilt temizliği sonrasında nemlendirici etki yaratmanız uzun vadede doğal güzelliğiniz için önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Güneş Yanığı Tedavisi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde güneş yanığı için, güneş yanıkları için tedavi ve güneş yanıkları tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ