Hamilelik Sürecinde İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik Sürecinde İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik Sürecinde İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik sürecinde kullandığınız iç giyim ürünleri hem sağlığınız, hem konforunuz açısından çok önemlidir. Vücudunuzda ki değişim sürecinde büyük beden iç çamaşırlarını seçmek gibi eskiden kalma fikirler yerine özellikle hamileler için üretilen iç giyim ürünleri seçilmelidir.

Hamilelik döneminde hem kendinizin hem de bebeğinizin sağlığı için giydiğiniz çamaşırların sentetik olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu süreçte genlikle pamuklu kumaştan üretilmiş çamaşırları tercih etmeniz sağlığınız için önemlidir. Hamilelik dönemine özel üretilen sütyen, gecelik, sabahlık, atlet, külot, pijama ve kaşkorse hamile iç giyim modellerini tercih etmenizde fayda vardır. Özellikle bu süreçte giyilen külotlar genital bölgede enfeksiyonlara karşı tamamen korunmasızdır. Genital rahatsızlıkların önüne geçebilmek için hamile küotları tercih etmelisiniz. Kullandığınız külodun pamuklu olması enfeksiyonlardan korunmanız için vajinanın doğal dengesini korumaya hedefli olup, nefes alabilen ince kumaşlardan üretilmektedir. Hamilelik sürecinde kan dolaşımını engelleyen dar, sıkı ve vücuda tam oturan çamaşırları kullanmaktan sakınmanız tavsiye edilir. Özellikle vücudunuzu terleten ve lastikleriyle cildinizi tahriş eden modellerden sakınmalısınız.

Sütyen Seçimi Yaparken!

Hamilelik sürecinde değişen göğüs ölçülerine uyum sağlayabilecek ve karnın göğse yaklaşmasından ötürü penye ve balensiz modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Hamilelikte rastlanan sırt ağrılarının daha da artmasına neden olacak sütyenler için kalın askılı modeller seçilmelidir. Aksi halde ağrılarınız daha fazla arttırabilir.

7. Aydan Sonra Emzirme Sütyeni

Hamilelik sürecinin sonlarına yaklaşırken büyüyen ve hassaslaşan göğüs uçları için göğüsleri tam sarmayan sütyen modelleri tercih edilmelidir. Sütyeninizi çıkarmadan üst kısımdan açılan kumaş sayesinde emzirme işlemini daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. Emzirme sütyenleri hamileliğin 7. ayından sonra tercih edilmelidir.

Hamile Gecelik ve Pijama Tercihi!

Hamilelik ve lohusa sürecinde vücudun hassasiyetin normalin üzerindedir. Yanlış seçilen her türlü tekstil ürününe karşı vücudunuzda yaşayacağınız rahatsızlık oranı hemen kendinin gösterir ve bu rahatsızlıkta stresli süreci bir hayli zorlu bir hale sokmaktadır. Hamilelik döneminin belli bir aşamasından sonra kilo artışının yanında göğüs, karın, basen bölgeleri büyümeye başlar ve doğumdan sonra belirli bir süre bu şekilde devam eder. Bu dönemlerde vücudu sıkan, dar kesimli kıyafetler yerine hamile ve lohusa pijama gecelik gibi rahat, bol kıyafetler tercih edilmeli, mecbur kalınmadıkça vücudu sıkan korse ve benzeri giysiler kullanılmamalıdır. Hamilelik ve lohusalık süreçleri bunaltıcı dönemlerdir, kıyafet seçimleriniz ise bu durumu olumlu yada olumsuz etkileyebilir. Vücudun hava ile temasını kesmeyen, terletmeyen, ter emici özelliği bulunan, doğal kumaşlardan üretilmiş kıyafetler bu konuda size yardımcı olacaktır. Açık renkli kıyafetler ise psikolojik olarak olumlu etkiye sahiptir. Dış giyiminiz kadar hamile ve lohusa iç giyimde de dikkat edilmelidir. Sert sıkı sütyenler ve sentetik kumaşlardan yapılmış iç çamaşırları sizin için iyi bir seçenek olmayacaktır. Pamuklu iç giyim ürünlerini tercih etmeli, dar kesimler yerine bol, geniş iç giyim ürünleri kullanılmalıdır. Bizler sizlerin bu hassas dönemlerin de pijama ve gecelikleri tercih etmenizi uygun görüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Hamile Elbiseleri YENİ başlıklı makalemizde Hamile Elbiseleri, hamile kıyafeti ve hamile tesettür giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ