Sokak Stili Tesettür Kombinleri

Sokak Stili Tesettür Kombinleri

Sokak Stili Tesettür Kombinleri

Sokak Stili Tesettür Kombinleri, Sokakta nasıl giyinilir? Sokak stili tesettür kombini nasıl oluşturulur? Sokaktaki tesettür modası nedir?

Sokak modası, tesettür modasının en güzel tasarımlarından biridir ve herkese etkisi çok büyük düzeydedir. Şöyle diyebiliriz ki büyük modacılar, tasarımcılar bile sokaktan ilham alarak tasarımlarını oluştururlar. Moda nedir diye soran birisine, moda sokaklardır diyebiliriz. Aslında herkes bunlardan dolabında saklar.

Öncelikle sokak stili tesettür modasına uymak isteyenler için 5 ana parça gereklidir.

1- Tesettüre Uygun Jeanler

Evet, Jean. Yani kot pantolon… Ancak kesinlikle tesettüre uygun olmalıdır. Sokak modasına uyacağız diye standartlardan şaşmamak gerek. Özellikle bol kot pantolon modellerini tercih edebilirsiniz. Pantolonda yırtık olmamasına da dikkat etmelisiniz. Bu tarz kıyafetler tesettürün duruşunu zedeler. Kot pantolonları sokakta görmediğimiz hiçbir an yoktur. Tesettür de artık bu duruma gelecektir. Bu iki ana parçayı birleştirmek de uygun olsa gerek. Ancak bol giyinmek gerekir ve üzerine uzun bir tunik de mutlaka giyilmelidir.

2-Sırt Çantaları

Özgürlüğün en yoğun olduğu noktalardan birisi sokaktır. Bu sebepten ötürü renkli bez çantalar sırtımızda olmalı.

3-Yüksek Bel Etekler

Hemen hemen herkes yüksek bel tesettür etek modasına uymaya başladı. En favorileri de brokar kumaştan yapılanlar… Ayrıca bunları sadece sokaklarda değil, değişik kombinlerle bir araya getirerek özel günlerde de giyebilirsiniz. Sokak modasının en kıymeti parçalarındandır.

4-Renkli Takılar

Gençler özellikle gökkuşağı gibi rengarenk olmayı, cıvıl cıvıl gözükmeyi severler. Bu yüzden bileklik, yüzük ve kolye kullanırlar. Siz de detayları size uygun olan modelleri kullanarak dışarı çıkabilirsiniz.

5-Rugan Ayakkabılar

Rugan ayakkabılar sokak modası içerisinde en güzellerinden. Özellikle bu sezon rugan ayakkabılar bir hayli tercih edilir olacak. Jean pantolon ve üzerine de tunik kombinleyip çok güzel gözükebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mezuniyet Balosunda Tesettür başlıklı makalemizde Mezuniyet Balosu ve Mezuniyet elbiseleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ