Mezuniyet Balosunda Tesettür

Mezuniyet Balosunda Tesettür

Mezuniyet Balosunda Tesettür

Mezuniyet Balosunda Tesettür, Bitmeyen dersler, bitmeyen yıllar… Lise veya üniversite, mezuniyetiniz geldi. Harika geçen öğrencilik yıllarından sonra mezuniyette de harika görünmek isteyeceksinizdir. Her genç kız bu geceyi hayal eder. Şahane mekanlarda muhteşem kutlamalarla öğrencilik hayatına veda etmek isterler. Bu güzel ve anlamlı son gecede mutlaka çok mükemmel gözükmelisiniz.

Mezuniyet yaz aylarında olur. Bu yüzden kıyafet seçimi yaparken mekan ve zaman gibi şartları göz önünde bulundurmak gerekir. Genellikle elbise modelleri içerisinden tesettür abiye modelleri tercih edilmektedir. Tek parça olan tesettür elbise modelleri en zor zamanlarda her zaman için tamamlayıcı olacaktır.

Mezuniyet Balosu İçin Tesettür Elbise Modelleri

Elbiselerden beyaz renk olan elbise modelleri bu yaz mezuniyetlerde sıklıkla rastlanılan renklerden olacak. Genellikle de şifon kumaşlı beyaz renkler kullanılacak ve sizi çok masum gösterecektir. Fakat unutmamakta fayda var, beyaz renk tercih edeceksiniz vücudunuz biraz daha fit bir görünümde olmalıdır.

Siyah renkten vazgeçmem diyenler için asalet sizin yanınızda olacak diyebiliriz. Bunun yanı sıra yeşil olsun mavi olsun, huzur verici renkleri de tercih edebilirsiniz.

Renkler içerisinde en çarpıcı renklerden ve en tutkulu renk olan kırmızıyı da unutmamak gerekir. Kırmızı tonları mezuniyet gecelerinde tercih edilebilir. Bu sayede tüm bakışları hayranlıkla üzerinize çekebilirsiniz. Gece hafif rüzgarlı olursa etekleriniz uçuşacaktır ve kıyafetiniz daha da havalı gözükecektir. Açılan kloş etek ya da belden kesim elbiseler bu sene çok moda olacak.

Elbiselerinize kol kısımlarında etek uçlarına doğru uzanan ince şifon kumaşlı pelerin de kullanarak farklılık katabilirsiniz. Pullu, ağır şatafatlı aksesuarlardan kaçının.

Kıyafetimizi seçtikten sonra bir önemli konu da ayakkabıdır. Kıyafetinizin altına platform topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Siyah elbise haricinde siyah ayakkabı tercih etmemeniz önerilmektedir. Açık renk ayakkabılar kullanarak şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Giyim Modelleri başlıklı makalemizde en uygun fiyatlı tesettür giyimler, tesettür giyim ve Tesettür kıyafetler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ