Tesettür Aksesuarları

Tesettür Aksesuarları

Tesettür Aksesuarları

Tesettür Aksesuarları, Tesettürde en çok kullanılan aksesuar dersek aklınıza hemen takılar gelecektir. Günümüzde tesettürlü kadınlar şıklıklarına şıklık katmak için takıları tercih etmektedirler. Takıların kullanım çeşitliliği ise bir hayli fazladır. Görsel zarafet oluştururlar ve farklı alanlarda kullanılırlar. Yüzük, bileklik, küpe ve kolye takı kategorilerindendir.

TESETTÜR AKSESUARLARI NASIL OLMALIDIR

Aksesuar kadını güzelleştirir. Bunun yanı sıra tesettür modası takipçileri olan kadınların gözdesi takılardır. Takıların rengi, şekli, büyüklüğü ve işlenişi kadınların iç dünyasının tarzını yansıtır. Takılar genellikle tesettür kullananların favori aksesuarı olmuştur.

Tesettür aksesuarları öncelikle altın olmak üzere değeri fazla olan madenlerden, boncuklardan ve kıymetli taşlardan üretilir.

Trend modada takılar vazgeçilmeyen parçalardır. Detayları gizlidir ve kullandığınız aksesuarla kombininizi daha hoş gösterebilirsiniz.

En sade kombinlerde bile takı kullanıldığı takdirde modern ve şık bir hava katılabilir.

Kıyafete Göre Aksesuar Seçimi

Tesettür takı seçerken çok dikkatli olmak gerekir. Kıyafetleri seçtikten sonra tamamlamak amacıyla takıları seçerken titiz olunmalıdır. Kolye seçilmek isteniyorsa öncelikle boyun bölgesinin hatlarına bakılmalıdır. Ayalara bakarak kolyenizi seçmelisiniz. Başörtüsü topuzu ve eşarp bağlama modelleri de önemli faktörlerdendir. Eğer topuzunuz daha ufak ise başörtünüzde daha büyük ve daha iddialı kolyeleri tercih etmeniz kombininizi güzelleştirecektir.

Tam tersi durumda ise kolyeleriniz biraz daha narin işlemeli olmalıdır. Geceleri dışarı çıkacaksanız takılarınız parıltılı takı modellerinden olmalıdır ki ışıltılı gözükün. İş hayatında ise biraz daha sade takıları tercih etmelisiniz. Göze batmayacak, klasik takılar… İnci takıları tercih edebilirsiniz.

Yeni tren ise doğal taşlı tesettür takılar. İnananlara göre her doğal taş farklı bir özellik göstermektedir. Bazıları şans bazıları ise sağlık getirdiğine inanır. Örneğin inanışlara göre Aquamarine taşı sakinlik ve huzur, Ametist taşı stres azaltıcı, turkuaz taşı ise mutluluk ve şans özelliklerini getirir.

Bir önceki yazımız olan Retro Tesettür Giyim Tarzı başlıklı makalemizde Retro Tesettür Giyim Tarzı ve Tesettür Retro modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ